Žiadne rokovania o Brexite: Zlé správy z Berlína pre Britskú premiérku

Tak ako to bude? Vraj dohoda o odstúpení od zmluvy nebude otvorená,” povedala Merkelová po stretnutí s Therese Mayom v Berlíne. 
Nemecko verí, že dokážu lepšie zvládnuť EÚ bez Británie… a Nemecko potrebuje hospodársku normalizáciu s Ruskom, aby si zachovala svoju konkurencieschopnosť so spojenými štátmi, a dá sa to najlepšie urobiť bez UK a ich brzdových doštičiek.Britská premierka Theresa Mayová v utorok odložila hlasovanie  v britskom parlamente o jej balíku Brexit, ktorý bol dohodnutý s Európskou úniou ale asi za cenu jej porážky. Namiesto toho oznámila, že chce dosiahnuť viac “uistenia” od EÚ, a tým sa len snaží nejako ukľudniť obavy, v poslaneckej snemovni.

Dnes odišla na hektickú záchrannú misiu k dôležitým lídrom Európy. Po prvé sa mala  stretnúť s holandským premiérom Markom Ruttem v Haagu. Neskôr mala navštíviť kanclérku Angelu Merkelovú v Berlíne. Nemecký šéf vlády,  však ale  odmietol opätovne prerokovať vynovenú zmluvu o Brexite. 
Napriek tomu bola Merkelová istá, že by mohlo existovať riešenie. Britskí poslanci tiež nechceli britský výstup z EÚ bez dohody. Pretože toto je najhoršie riešenie.  
Konzervatívci Brexitu sa obávajú, že riešenie stanovené v zmluve o odstúpení od zmluvy, bude po Brexite trvalo viazať Britániu na EÚ. Chcú časový limit. EÚ to však vždy odmieta argumentovať tým, že záruka nemôže byť dočasná  
No nemá to ľahké Mayová. Ale už niekoľko krát som o nej písala,  že jej politické smerovanie, ktoré ona určuje a to nie len z vlastnej hlavy, smeruje k tomu, že buď odíde sama alebo ju nepodporia a bude musieť opustiť svoj post priemerky. O ktoré bude bojovať do konca.
Hrá k tomu niekoľko vážnych dôvodov a mínus bodov práve pre ňu. Najvážnejší dôvod je Brexit, ktorý sa musel stať, pretože to bolo očakávané ,alebo skôr plánované už od začiatku, pokiaľ by to nefungovalo tak ako by chceli. Preto sa UK snažili celú dobu aj o to, aby nemuseli nikdy prijať menu Euro.
 Pretože Mayová bola ako politik, veľmi silná a presvedčivá, po celom západnom svete ako aj v Europe, tak to padlo na ňu, aby dotlačila a dotiahla UK do Brexitu. 
Druhý dôvod je vymyslený Novičok do ktorého ju tiež natlačili jej chlebodárci Globalisti, ktorí stále bojujú proti Rusku, všetkými rôznymi spôsobmi. 
Bohužial nevyšlo im to tak ako plánovali a chceli, pretože svetová politika sa otáča iným smerom a vnímanie toho všetkého aj u normálnych ľudí sa mení. 
Tak si myslím, že to pre priemerku Mayovú bude mať aj vážnu dohru a následky. Ako  hovorím kto chce kam, tak karma ti pomôže sama..
Theresa May sa bude stále usilovať o stretnutie s prezidentom Rady EÚ Donaldom Tuskom a predsedom Európskej komisie Junckerom v Bruseli.
Uvidíme ako sa situácia bude vyvíjať ďalej , ale podla mňa to nebude mať vážne následky hlavne pre Theresu May.
zdroj.web
Redakcia Spravodajstva PRESS.TV
Politická reportírka Jana Nova