Kaliňák reálne zbohatol až po vstupe do politiky. Aj vďaka Počiatkovi

Kaliňák reálne zbohatol až po vstupe do politiky. Aj vďaka Počiatkovi

Trojizbový byt, podiel v spoločnosti, ktorá vlastní reštauračné zariadenia a auto Audi A4.

S kamarátmi: Kaliňák na začiatku kariéry s právnikom Turčanom, vľavo, a biznispartnerom Počiatkom, vpravo.

S týmto majetkom vstupoval do politiky bratislavský advokát, ktorý už počas štúdií na právnickej fakulte praxoval v advokátskej spoločnosti, navonok vystupoval ako úspešný podnikateľ, no menej sa už hovorilo o jeho prehrách. Trebárs spoločnosti Edom – internetový portál, v ktorej figuroval s Jánom Fulem a Júliusom Gembickým a ktorá skončila v konkurze.

Dozadu: Na sneme Smeru v Trenčíne začiatkom decembra Kaliňák nastupoval na zadné sedadlo. Oficiálne už vodiča a ochranku nemá.

Ešte pred vstupom do politiky jeho meno figurovalo aj vo firme, kde boli zastúpení ľudia z Istrokapitálu.  „Podobne som bol v konateľských funkciách, a to ako právnik konzultant,“obhajoval sa na začiatku politickej kariéry a dodal, že skupiny ako Penta, Slávia Capital či Istrokapitál sú mu vzdialené.  Dokonca bol v predstavenstve spoločnosti www.markiza, čo opäť komentoval slovami, že „nebol s Ruskom kamarát“, len mu ošetroval internetový portál.

Staromládenecký byt: Dvojizbák na Bôriku mu kúpili jeho partneri vo firme za jeho podiel.

Fakt je, že Kaliňák začal reálne bohatnúť až po vstupe do politiky. Predtým si vystačil s jedným staromládeneckým bytom. Ako priznal, kúpili mu ho jeho partneri vo firme z jeho firemných podielov. Spoločníkmi boli Ján Počiatek a Robert Pintér, ten istý, ktorému pomohol neskôr naštartovať kariéru na ministerstve.

 

Po vstupe do politiky kúpil v hlavnom meste ešte štyri. Postaral sa nielen o mamu, ale aj brata Milana. Neskôr si politik, druhý raz ženatý, kupuje byt na Bôriku, ktorý má vyše dvesto štvorcových metrov a tri parkovacie miesta. Na pozemku s prekrásnym výhľadom na hlavné mesto vyrástli domy s názvami Athos, Porthos a mestská vila Aramis. Z čoho to všetko skupuje, nevedno.

Luxusný mezanín: Veľkometrážny byt v bratislavskom Starom Meste obýva s manželkou Zuzanou a dvomi deťmi.
Luxusný mezanín: Veľkometrážny byt v bratislavskom Starom Meste obýva s manželkou Zuzanou a dvomi deťmi.
Martin Domok

Médiám odkázal, že to financoval z vlastných prostriedkov a úveru. Spoluvlastníkmi boli aj Wigro trade a B. A. Haus. V prvej figuroval Juraj Široký a v druhej Marek Turčan, s ktorým ho spája nielen dlhoročné priateľstvo, ale údajne aj ďalšia vila pod Slavínom, oficiálne napísaná práve na Turčana.

 

A práve o ňom náš zdroj hovorí, že je jeho priateľom i dnes, teda v čase, keď sa o Kaliňákových priateľoch skôr mlčí. Vraj nechodieva veľmi do spoločnosti a blízki sú mu skôr ľudia ako Počiatek, Turčan a advokáti, s ktorými začínal. „Kto sú jeho skutoční priatelia? To vám fakt nepoviem, lebo neviem. Už roky sa vyhýba spoločenským akciám, hoci predtým ho bolo všade plno,“ hovorí náš zdroj, s ktorým si boli roky blízki.

Samotný Kaliňák priznal, že odkedy je v politike, jeho podnikanie je v útlme. Napriek tomu podľa aktuálneho majetkového priznania za minulý rok zarobil vyše 300-tisíc eur a priznal tiež vlastníctvo troch bytov a garáží aj medializovaný darovaný motocykel za 200-tisíc eur. V útlme je aj firma, v ktorej stále ešte figuruje s Jánom Počiatkom.

 

S tým sa podľa našich informácií stretáva, stále spolu chodievajú na motorky do Ameriky, podobne ako ešte nedávno chodieval s Bašternákom na francúzsku Riviéru. Jediná spoločnosť, v ktorej je Kaliňák spoločníkom s Počiatkom – spoločnosť FoRest, s. r. o., je predĺžená. To znamená, že má viac pasív, záväzkov ako aktív, majetku a je otázne, či nie je zrelá na bankrot. „To sú už len dozvuky,“ reagoval na našu otázku, či s Počiatkom ešte podniká.

 

Ak by v politike naozaj skončil, kam by teda mierili jeho kroky, ak v podnikaní práve úspechy nežne? „Podľa mňa opäť k advokácii, s tými ľuďmi je stále v kontakte, takže k nim zrejme,“ myslí si náš zdroj blízky Smeru.

Zdroj:https://plus7dni.pluska.sk/

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Finančná podpora PRESS.TV

IBAN:SK4502000000003851485856

BIC:SUBASKBX VÚB,a.s.,Mlynské nivy 1,

82990, Bratislava 25

 

<!– Bidvertiser2012689 –>