Redakcia spravodajstva PRESS.TV je veľmi známa internetová televízia a to vďaka aj kvôli šéfredaktorovi portálu Erikovi Hilarovi Lakatošovie. Kontroverzný redaktor ktorého ľudia poznajú z reality šou Vyvolení 2 si v roku 2016 založil vlastnú internetovú televíziu PRESS.TV a o dva roky neskôr aj redakciu spravodajstva.

Redakcia fungovala od roku 2016 pod občianskym združením  PRESS.TV nikdy však na chod televízie nedostala žiadne dotácie. Naposledy si Erik vypracoval projekt v ktorom žiadal dotácie od Kult Minoru pre PRESS.TV no tí mu jeho žiadosť zamietli.

Päť rokov tvrdej práce vyjde navnivoč ?

PRESS.TV funguje už piaty rok a to všetko sa financovalo z vlastných zdrojov, Erik poukázal na kauzy ktoré, nebyť jeho nevyšli by nikdy na svetlo sveta.

Ako novinár je vždy objektívny, svoju prácu si vykonáva profesionálne a zodpovedne. Poukázal na kauzy ako sú: Usmrtenie novorodeniatka v Bardejove na podobnú kauzu poukázal aj v pondelok 26.5.2020 v Trebišove, Usmrtenie dvojročného dieťatá Tvarožci  v Bardejovskom okrese, na policajné brutálne zásahy voči Rómom a na chudobu v obciach severovýchodného Slovenska, kde Rómovia žijú bez vody a elektriny. Neunikli mu ani honosné rómske svadby v ktorých Erik poukazoval na bohatých Rómov.

Redakcia nemá z čoho platiť štáb PRESS.TV a ich výjazdy do terénov. Vyzerá to tak, že im už aj zaniká webová stránka a celý spravodajský portál. Na to, aby televízia mohla fungovať  potrebujú minimálne 5000 eur, preto sa Erik rozhodol osloviť svojich reálnych, ale aj facebookových  priateľov a vyhlásil tak verejnú zbierku na ktorú mu prispeli aj známe osobnosti ako sú bývalý splnomocnenec vlády SR Ábel Ravasz , Politický líder a majiteľ Košického podniku Jumbo centra Džemal Kodrazi a samozrejme aj obyčajní ľudia z jeho okolia a zo zahraničia.

“Urobíme všetko preto, aby sme spravodajskú značku PRESS.TV zachránili a mohli tak aj naďalej fungovať v mediálnej a investigatívnej sfére. Preto ďakujem všetkým ľudom ktorí finančne podporili našu redakciu a verím, že sa ešte nájdu dobrí ľudia ktorí nám prispejú aspoň symbolickým 1,€” Povedal šéfredaktor spravodajstva  pre PRESS.TV Erik Hilár Lakatošovie.

Redakcia zriadila transparentný účet na záchranu PRESS.TV  

FIO BANKA:Číslo účtu:2201811220

IBAN:SK8283300000002201811220

BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX
Všetkým darcom Ďakujeme ! Redakcia spravodajstva https://www.presstv.sk