PRAHA – Smrť najúspešnejšieho českého slávika Karla Gotta (†80) nezasiahla včera len verejnosť, ale predovšetkým jeho najbližšiu rodinu. Stratu milovaného otca nesie veľmi ťažko aj jeho najstaršia dcéra Dominika. Z jej prvých slov ide neskutočný smútok.

Vzťah Karla Gotta s jeho najstaršou dcérou nebol vždy ideálny. Sám spevák sa o tom, že má dcéru, dozvedel až niekoľko mesiacov po jej narodení a jej existenciu tajil pred verejnosťou, ale i rodinou ešte dlhých 9 rokov. Vzťahy s českým Slávikom sa neskôr naštrbili pre dedičské spory.

V poslednej dobe si Karel Gott s dcérou Dominikou k sebe opäť našli cestu.
Gottova dcéra smrť otca

Dominika sa však s otcom nakoniec zmierila a v posledných mesiacoch mu bola čo najviac na blízku. Gott sa svojej najstaršej dcére dokonca rozhodol pomôcť i v liečbe alkoholizmu, s ktorým sa rozhodla bojovať. S liečbou však Dominika otáľala a do špeciálneho zariadenia už pred spevákovou smrťou nastúpiť nestihla. Teraz sa k jej problémom tak navyše pridal aj obrovský smútok zo straty otca.

Dominika Gottova

A zdá sa, že napriek zdĺhavým zdravotným úskaliam, s ktorými spevák zápasil, jeho smrť ju hlboko zasiahla a šokovala. „Nie, nie, otec… Nedá sa tomu veriť, musím si vziať lieky. Úplne sa trasiem, ja to nedávam…,” vyhabkala Dominika do telefónu pre český Blesk.

Karel Gott

Z jej reakcie je jasné, že otca nadovšetko milovala a jeho odchod berie len veľmi ťažko.

Zdroj:https://www.topky.sk