Funkcia eSIM prináša nečakaný tromf. Zlodej nedokáže telefón vypnúť, takže si ho nájdete cez internet

Funkcia eSIM v mobile prináša ďalší bezpečnostný prvok, ktorý sa bude hodiť, ked‘ mobil stratíte, alebo ho niekto ukradne. Ako presne opísať bezpečnostné výhodu s ohľadom na eSIM? Informuje mobilmania.cz

Odraziť sa musíme od základného predpokladu, že budete mať zariadenie zamknuté (PIN, heslo, znak, odtlačok prstov, sken tváre), aspoň trochu nabité a pripojené k internetu. Pri normálnom mobile stačí, keď zlodej vyberie SIM, prestanú fungovať mobilné dáta, a vy už mobil nenájdete. K zneužitiu vašich dát zrejme nedôjde, ale finančná strata môže byť značná.

Ak stavíte na eSIM, ktorá je pevne integrovaná na polovodičovej doske v telefóne, nemôže nálezca mobilné pripojenie deaktivovať ani vypnúť telefón. Obe tieto funkcie u väčšiny smartphonov na slovenskom trhu najskôr potrebujú odomknúť zariadenie. Ak si teda straty všimnete rýchlo, môžete sa z notebooku, počítača alebo iného mobilu prihlásiť do služby Google Nájdi moje zariadenie (pod rovnakým Google účtom, ako je aktívny v hľadanom telefóne).

Vo webovom rozhraní potom môžete vidieť jeho aktuálnu polohu (vrátane histórie), kapacitu batérie, na diaľku ho prezvoniť, dodatočne uzamknúť alebo ho kompletne vymazať.

Zdroj:https://www.hlavnydennik.sk

Advertisements