Ľudia najviac veria prezidentovi Kiskovi.

Fico padol na dno. Slováci veria viac Kotlebovi ako jemu

Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku je prezident Andrej Kiska. Najmenej dôveryhodným je zase šéf Smeru Robert Fico. Vyplýva to z prieskumu, ktorý exkluzívne pre televíziu TA3 vypracovala agentúra AKO.

Kiskovi verí 57 percent respondentov. Na druhom mieste skončil premiér Peter Pellegrini s dôverou 52 percent opýtaných. Najdôveryhodnejšiu trojicu uzatvára líder Obyčajných ľudí Igor Matovič – 36 percent. V tesnom závese za ním s dôveryhodnosťou na úrovni 35 percent nasleduje Richard Sulík.

Bélovi Bugárovi dôveruje 34 percent opýtaných, Borisovi Kollárovi zas 33 percent z nich. Nasleduje šéf SNS a parlamentu Andrej Danko s 23 percentnou dôveryhodnosťou.

Za ním nasleduje Marian Kotleba s dôveryhodnosťou 22 percent opýtaných. Na chvoste rebríčka je Robert Fico (20 percent), ktorého predbehol aj šéf mimoparlamentného KDH Alojz Hlina (21 percnet).

Pri pohľade na nedôveryhodnosť zase Fico vedie. Najnedôveryhodnejším politikom je pre 79 percent respondentov. Za ním nasledujú Kotleba (76 percent) a Danko (73 percent).

Na štvrtom mieste je s väčším odstupom Béla Bugár (64 percent), za ktorým nasleduje Boris Kollár (62 percent). 61 percent respondentov nedôveruje Igorovi Matovičovi, 60 percent zas Richardovi Sulíkovi.

Presná polovica opýtaných nedôveruje Alojzovi Hlinovi, premiérovi Pellegrinimu zase nedôveruje 45 percent opýtaných.

Najmenej nedôveryhodným politikom je podľa prieskumu prezident Andrej Kiska (41 percent).

Prieskum uskutočnila agentúra AKO na reprezentatívnej vzorke 1000 respondentov v dňoch 27. až 28. marca.

Zdroj:https://slovensko.hnonline.sk