Známa sociálna sieť chce týmto podporiť zdieľanie každodenných momentov zo života, bez ohľadu na reakcie.

Facebook zvažuje skryť počet lajkov na príspevkoch. Ako prvá to zistila vývojárka Jane Manchun Wong, ktorá o tom písala na svojom blogu. Facebook začal vyvíjať túto možnosť v tajnosti, najskôr v kóde mobilnej aplikácie.

Podľa všetkých dostupných informácií zatiaľ túto možnosť netestujú. Je stále len vo fáze vývoja a kód v aplikácii je neaktívny. Ak by ho Facebook spustil, bolo by to podobne ako na Instagramepočet lajkov (a facebookových reakcií) nevidí okrem pôvodného autora príspevku nikto iný. Stále by bolo možné vidieť počet lajkov a reakcií na jednotlivých komentároch, ale môže sa stať, že v budúcnosti sa jednoducho nebude zobrazovať ani toto číslo.

Ako by to vyzeralo?

Okrem autora príspevku by všetci ostatní používatelia Facebooku videli len všeobecnú informáciu. Páčik alebo emoji zobrazujúce reakciu by nasledovala fráza „[tvojmu priateľovi] a iným sa to páči.“

Tip @Techmeme

View image on Twitter
Facebook chce znížiť negatívny vplyv sociálnych sietí na ľudí
Počet lajkov je jednou zo základných vlastností Facebooku a Instagramu, ktoré patria jednej firme. Celé roky to bol hnací motor, ktorý už ale ľudí podľa nich nebaví. Firma sa k tomuto ráznemu kroku rozhodla pristúpiť pod vplyvom reakcií od samotných užívateľov.
Niektorým na počte reakcií záležalo až príliš, iní sa rozhodli radšej príspevok ani neuverejniť zo strachu, že nebudú mať „dostatok“ lajkov. Veľké množstvo lajkov zvyčajne generujú veľké životné udalosti (svadby, narodeniny alebo iné), preto sa stále viac užívateľov rozhoduje neuverejňovať momenty z každodenného života. Práve tie však boli motiváciou pre tvorbu sociálnej siete a firma sa k tomu chce vrátiť.
Pre Tech Crunch Facebook uviedol, že dúfa, že táto zmena prispeje k zvýšeniu počtu originálnych príspevkov a zároveň sa tak predĺži čas, ktorý ľudia na obľúbenej sociálnej sieti strávia.