Včera 1.3.2020 vo večerných hodinách prijala tiesňová linka 112 oznam z obce Smižany z rodinného domu, že  pacient ktorý pracoval v Rakúsku ma zdravotné problémy. Na miesto dorazili záchranári  v ochranných oblekoch a pacienta previezli do spišskonovoveskej nemocnici na infekčnom oddelení. Pacient je v izolácii  a lekári preverujú či neide o podozrenie infekčnej pandémie koronavvírusu keď, že pracoval vo Viedni.

Počet prípadov nákazy novým druhom koronavírusu sa v Rakúsku v sobotu zvýšil na deväť po tom, ako testy ešte počas noci potvrdili infekciu u manželského páru v spolkovej krajine Dolné Rakúsko. Oznámili to predpoludním miestni predstavitelia, informovali agentúra APA a televízia ORF.

Ďalší prípad kde zasahovala RZP-čka bolo v obci Rudňany, tam dnes ráno tak isto zasahovali zdravotníci v ochranných oblekoch a  pacienta previezli do nemocnice. V oboch prípadoch nemocnica poslala vzorky na zistenie SARS-CoV-2 do laboratória, pacienti ostávajú naďalej až do výsledkov vzoriek  na infekčnom oddelení v izolácii . Ďalej hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášova žiada lúdi, aby zbytočne  neprepadali panike povedala to pre redakciu spravodajstva PRESS.TV

Redakcia spravodajstva PRESS.TV  Foto zdroj: http://Google.com