Tisícky Rómov počas volieb vkladali svoje nádeje na lepši život a pre lepšiu budúcnosť Slovenska do Matovičovej strany Oľano. Svoje volebné hlasy im dávali preto, že za túto stranu kandidovali, najviac Rómov na poslancov zo všetkých politických strán a verili, že ak sa niečo stane tak, že Peter Pollák,  Matovič a novozvolení Rómski poslanci im pomôžu.!

Zatiaľ o nich nič nepočuť odmlčali sa veď sú už vo vláde tak čo ich po nejakých Rómov !?  

V tých to kritických dňoch v ktorých vyčíňa zákerná pliaga koronavírusu sa premiér vlády SR Peter Pellegrini vytrhol z úzd a pondelok po rokovaní Ústredného krízového štábu oznámil, že s do rómskych osád posiela policajtov vojenskú armádu a Boh vie čo ešte, aby dávali pozor pri vyplácaní sociálnych dávok a popritom ich dezinfikovali ako nakazenú zver. Pravdou však je,že do dnešného dňa nieje v Česku a na Slovensku nikto z Rómov nakazený koronavírusom.

Do oblastí, kde žije veľa Rómov povolajú dokonca aj armádu. “Ktorá bude dbať na dodržiavanie nejakých odstupov, verejného poriadku s tým, že sa budeme snažiť každého jedného klienta Slovenskej pošty, ktorý si pôjde po sociálne dávky nejakým spôsobom dezinfikovať mu ruky a poskytnúť mu nejakú, hoc aj náhradu prekrytia nosa-tváre, tak aby neohrozil pracovníkov pošty,” vysvetlil dosluhujúci premiér.

Video zdroj: YouTube kanal https://www.youtube.com/results?search_query=gipsy+television

Redakcia spravodajstva PRESS.TV