S prejavom k občanom a prelomí tak svoje dlhé mlčanie? 

Pokiaľ ide o veľké a mohutné protesty otriasajúce celou krajinou. S odvolaním sa na predstaviteľov Elyzejského paláca o tom v nedeľu večer informovali agentúra DPA a AP.
Nemyslíte si, že je trochu neskoro aby sa  prezident Macron po troch týždňoch išiel až teraz  prihovoriť k národu?
Celá jeho vláda mala dosť času nato, aby zvážili celú situáciu okolo a nemuselo všetko dopadnúť tak ako dopadlo. Globalisti asi nezvládajú situáciu, tak chcú ľudom znovu tak ako to vždy býva, zalepiť ústa znovu slovami ktoré poznáme, aj na Slovensku.
Z môjho pohľadu Francúzsky národ nieje tak naivný aby uveril medovým rečiam . Je čas aby prezident Marcom odstúpil a začala sa nová Era politiky Francúzska ale aj celej Európy.
Vidíme že celková politická situácia v Europe sa  záčina  konečne ale pomaly pretvárať, teda meniť, vďaka tým politikom, ktorí sú národne orientovaní a vlastenecky orientovaní ,v prospech vlastných národov. 
Vieme že sme tlačení do globalistického biznisu kapitalistov, ktorí ovládajú svetovú politiku ale aj ekonomiku. Ved vidíme ako OSN schvaľuje pakt za paktom, aj proti vôle  občanov vo väčšine Európskych národov.
Podľa zdrojov sa Macron obráti na Francúzov s príhovorom o 20.00 h zo svojho úradu.
Zástupcovia protestujúcich z tzv. hnutia žltých viest i opozícia predtým žiadali odpovede od hlavy štátu, ktorá dosiaľ prenechávala slovo predovšetkým premiérovi Édouardovi Philippovi.

Predstaviteľ prezidentskej kancelárie predtým podľa AP povedal, že Macron chce v pondelok zvolať stretnutie štátnych i miestnych predstaviteľov, aby si vypočul ich návrhy. Cieľom je mobilizovať celú škálu zástupcov politických, ekonomických a spoločenských síl v snahe ukončiť protesty.

 

Protesty a blokády ciest vo Francúzsku sa začali 17. novembra, keď ľudia oblečení do reflexných žltých viest demonštrovali proti rastúcim cenám pohonných hmôt. Postupne prerástli do masového hnutia proti zvyšujúcim sa životným nákladom, ktoré prezidenta Macrona – bývalého bankára – obviňuje, že berie ohľad len na bohatých.

Protesty vyvrcholili veľkými demonštráciami, ktoré sa konali štyri soboty po sebe a ktoré v mestách po celom Francúzsku, no najmä Paríži, poznačilo násilie a vandalizmus.

Na posledných sobotňajších protestoch sa v krajine podľa odhadov zúčastnilo okolo 136.000 ľudí. Policajti zadržali vyše 1700 osôb, z nich takmer 1100 v Paríži.

Hlavný parížsky prokurátor Rémy Heitz v nedeľu večer oznámil, že do väzby umiestnili takmer 1000 zadržaných, z nich bezmála 100 je neplnoletých a väčšina tiež bez policajným záznamov. Väčšinu z ľudí vo väzbe podľa neho tvoria muži vo veku do 40 rokov, ktorí prišli z rôznych regiónov krajiny do Paríža na sobotňajšie protesty.

Som veľmi zvedavá, ako a kam sa celá situácia posunie. Čo Macron dnes ľudom ponúkne, okrem môjho očakávania, svojej rezignácii, ktorá by bola pre Francúzsko ale aj ostatné národy, takto vlastenecky zmýšľajúc, veľkým  vykúpením. Je čas zmien k lepšiemu a novému smeru Európy, už sa prelialo dosť krvi a násilia na obyčajných ľuďoch. Len preto lebo si chcú chrániť svoje životy, pred globálnou nadvládou. 

Zdroj: tasr

Redakcia spravodajstva https://www.presstv.sk

Politická redaktorka Jana Nova