Bol to super zážitok! Malí pacienti z detskej onkológie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) v Košiciach mali netradičnú návštevu.

Žiaci tamojšej hotelovej akadémie pre statočných bojovníkov pripravili skutočnú šou a pohostili ich farebnými ovocnými kokteilmi. Ťažko choré detičky spolu s rodičmi tak mohli na chvíľu zabudnúť na náročnú liečbu. Prezradili, že pod stromček si želajú najmä veľa zdravia. Na farebných nápojoch si pochutnala aj Katarína Jenčková (13) s mamou Paulínou.

„Najviac mi chutil nápoj Ružový panter s vineou. Moje najväčšie vianočné prianie je, aby som bola zdravá,“ povedala Novému Času sympatická dievčina.

O niečo mladšej Rebeke Juráškovej (9) zase chutil mandarínkový kokteil. „Pod stromček by som si želala hlavne veľa zdravíčka a ešte telefón ružovej farby,“ prezradila tajné želanie statočná bojovníčka. Podľa slov mamy Patrície si jej synček Ondrejko (2) vybral drink s čerešňovou chuťou. Bol naňho však príliš sladký. „Na Vianoce celá rodina želá Ondrejkovi veľa zdravia,“ dodala Patrícia.

Odhodlanie študentov, ktorí prišli povzbudiť najmenších bojovníkov s rakovinou, chváli aj Natália Galóová, primárka oddelenia detskej onkológie a hematológie UNLP. „Spolu s rodičmi podstupujú veľmi náročnú liečbu. Celý deň pre nich znamená liečebný proces. Ak príde príjemná akcia, ktorá ich od náročného stereotypu vytrhne, prestávajú myslieť na to, že sú v nemocnici a chorí,“ povedala.

Redakcia spravodajstvá PRESS.TV-Zdroj: https://www.cas.sk/