BRATISLAVA 15. novembra (WebNoviny.sk) – Predseda parlamentu a šéf Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko vykradol päť učebníc a jeho rigorózna práca je plagiát, píše Denník N.

 

Dankova „rigorózka“ bola dlho utajená a prístupná je len od 8. novembra k nahliadnutiu v Univerzitnej knižnici Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici.

 

„Po úvode presahujúcom jednu stranu je odkopírovaných hneď prvých dvadsať strán z českej publikácie Základy správnej vedy od autora Dušana Hendrycha. Príliš sa nenatrápil, pracoval s 25 stranami knihy, z ktorých mnohé použil celé, len kde-tu vypustil pár viet,“ píše sa v článku Denníka N, ktorý tiež upozornil, že v práci nie je ani samostatný záver, hoci ho pravidlá UMB vyžadovali.

 

Denník N podrobne opísal, ako prácu preveril a zverejnil aj publikácie, z ktorých mal Danko odpisovať.

Akademický senát UMB už zriadil účelovú komisiu na preskúmanie podozrení na plagiátorstvo rigoróznych prác na univerzite a zároveň vyzýva akademickú komunitu na Slovensku k podpore iniciatív smerujúcich k systémovému riešeniu tohto problému.

 

„Úlohou komisie Akademického senátu UMB je preskúmanie vzniknutých podozrení na plagiátorstvo rigoróznych prác na Právnickej fakulte UMB. Komisiu tvorí deväť členov akademickej obce UMB, dvaja z nich sú študenti. Každá fakulta UMB je v komisii zastúpená aspoň jedným členom,“ uvádza sa na webovej stránke univerzity.

Zdroj:https://www.webnoviny.sk/

 

Advertisements