BRATISLAVA – Tak toto nečakal. Novozvolený primátor Bratislavy Matúš Vallo sa ešte zapotí. Podľa informácií Glob.sk právnici SNS už pripravujú podanie na Ústavný súd. Národniari chcú napadnúť voľby v hlavnom meste. Vallo podľa nich porušil vo voľbách pravidlá. Podľa zákona o voľbách do samospráv obcí môžu kandidovať buď nezávislí kandidáti, alebo kandidáti za jednotlivé politické strany. Vallo kandidoval ako kandidát dvoch politických subjektov a Teamu Vallo. SNS v tom vidí problém.

 

Matúš Vallo sa prezentoval ako kandidát troch subjektov. Oficiálne bol kandidátom Progresívneho Slovenska a Spolu. Sám sa však hlásil ku koalícii Team Vallo, Progresívne Slovensko a Spolu. Team Vallo o sebe hovorí ako o otvorenej občianskej platforme. Z tejto skupiny ľudí sa dokonca až 12 kandidátov prebojovalo aj do mestského zastupiteľstva. Nejde pritom o štandardnú politickú stranu.

Národniari si dali k tomuto postupu vypracovať právnu analýzu. Podľa predsedu SNS Andreja Danka došlo k porušeniu zákona. Rozhodnúť o tom by mal Ústavný súd. “Pripravujeme podanie na Ústavný súd, kandidovať môžu buď nezávislí kandidáti, alebo politické strany, nie občianske platformy. Na najbližšej koaličnej rade o tom budem informovať aj svojich koaličných partnerov a požiadam ich o podporu,” uviedol Danko pre Glob.sk. Napadnúť výsledky volieb je možné do desiatich dní od zverejnenia výsledkov volieb.

Podvody sa vždy diali a deju, ale verím, že príde čas a raz sa to konečne aj zmení.

Myslím si, že sa môže  stať to, že voľby budú neplatné a prebehnú znovu. Pretože je toho oveľa viac, čo sa momentálne prešetruje.

zdroj glob.sk

Politická reportérka PRESS.TV