Lívia:V poslednom čase môžete na sociálnych sieťach čoraz viac vidieť tvár spišskonovoveskej študentky gymnázia Líviu Gurčalovu, ktorá pracuje pre kotlebovcov ako reportérka kultúrneho blogu a internetovej televízie Kultúr- Blog.

Lívia sa preslávila na internetových sieťach hlavne tým,že natočila reportáž s košického Gay pride,v ktorej svojimi otázkami dostala do pomykova aj samotných zúčastnených praidu. Na jej otázky nevedeli odpovedať a nakoniec ešte na ňu zvažujú podať trestné oznámenia zato,že ich zverejnila vo svojej reportáži na YouTube.

Aj keď je Lívia v povedomí  na sociálnych sieťach iba naozaj krátko a to zhruba tri týždne, jej sledovanosť je obrovská. Video o Gay Pride malo za päť dni až 327 693 zhliadnutí, 9280 komentárov. Tak tiež je pozoruhodné, že za jeden týždeň od založenia YouTube kanála má Kultúr-Blog viac než 8,6 tisíc odberateľov.

Erik: Poznáte ho hlavne ako víťaza druhej serie reality šou Vyvolení 2. Neskôr začal pracovať ako moderátor interaktívnych hier v televízií RING. TV. Zhruba  o dva roky neskôr poslal svoju prvú reportáž o vysťahovaní Svidníckych rómov do redakcie spravodajstva TV JOJ  tí mu jeho reportáž aj odvysielali s tým, že Erik ešte musí na sebe dlho pracovať ak sa chce stať redaktorom. 

Hneď nato si Erik podal prihlášku na UFKT, na ktorej extérne vyštudoval masmediálnu  komunikáciu ako investigatívny novinár. Po skončení školy sa zamestnal v Rómskej televízii Gipsy televisión,v ktorej nabral za dva roky bohaté skúsenosti. Neskôr si založil vlastnú internetovú  televíziu pod názvom PRESS.TV v ktorej pracuje do dnes ako šéfredaktor spravodajstva a publicity. Neskôr absolvoval  aj školenie  Vzdelanie redaktorov pre Rómske média. 

 

Nedávno im,ale kvôli zverejnenému videu o rómskom dievčatku z Trnavského kostola v ktorom bolo diskriminované počas prvého svätého prijímania  YouTube kanál zrušili.” Ukázali sme pravdu a to gádže nemajú radi a tak nás hromadne nahlásili a kanál nám zrušili.” Povedal vtedy Erik. 

Od tej doby Erik vyzýva svojich fanúšikov aby odoberali jeho nový YouTube kanál,no ako sa zdá Rómovia to príliš vážne neberú a kanál PRESS.TV  naozaj odoberá iba mala hrstka. Nový kanál bol opätovne založený zhruba pred 3 mesiacmi a má iba 1 871 odberateľov. Erik má za sebou stovky odvysielaných reportáži tisícky hodín písania článkov a predsa ho vlastní teda Rómovia  neodoberajú.Ako sa zdá Líviu zatiaľ svoji ľudia podporujú no veľká škoda,že Erika tí jeho nie !

Redakcia spravodajstvahttps://www.presstv.sk