Chlapček, ktorý sa naposledy lúčil s milovanou mamičkou dojíma svet. Keď sa dozviete jeho príbeh, pukne vám srdce.

Každý z nás pozná tú bolesť, ktorá sa objaví, keď stratíme svojich milovaných. Vidieť ležať v rakve človeka, ktorý ešte len pred nedávnom dýchal, žil po našom boku, smial sa … je veľmi bolestivé a zasiahne to každého. Ešte náročnejšie je, keď túto stratu treba oznámiť deťom, že sa s milovaným človekom musia rozlúčiť naposledy, aj keď ešte úplne nechápu, prečo daný človek zomrel a čo je vlastne smrť.

Dívať sa ale na dieťa, ktoré sa poslednýkrát lúči so svojom mamičkou, je ťažké aj pre toho najsilnejšieho chlapa.

Takýto silný príbeh je aj ten dnešný – chlapček z Filipín, ktorý stratil mamu, dojíma svet. Chlapček sa počas poslednej rozlúčky svojich blízkych spýtal, prečo nemôže ležať vedľa svojej mamičky. Tí ale ostali zaskočení a zrodení a nedokázali mu mať odpoveď.

Po chvíľke si uvedomil, že ho k mamke už nepustia a tak sa ju rozhodol naposledy aspoň objať. K rakve si pritiahol stoličku, vyliezol na ňu a schúlil sa k presklennému poklopu, cez ktorý bolo nebohú vidieť. Úprimnejší a zároveň smutnejší pohľad si človek dokáže predstaviť len ťažko. 

Život je nevyspytateľný a nikto nevie, kedy príde jeho čas. Preto by sme nemali zabúdať žiť naplno a všetok možný čas tráviť s tými, ktorých milujeme.

redakcia spravodajstva PRESS.TV  Zdroj:https://onlineslecna.sk/