Nový imigračný systém, nad ktorým pracuje britský minister vnútra Sajid Javid a jeho ministerstvo, môže mať negatívny dopad na cestovateľov, pričom nové pravidla začnú platiť po Brexite.

Pričom zasiahnutý nemusia byť len turisti z krajín Európskej únie, avšak aj milovníci cestovania z Veľkej Británie.

Podľa údajov The Economic Times, nové imigračné pravidlá naznačujú, že občania EÚ, ktorí chcú prísť do Veľkej Británie z dôvodu cestovného ruchu, budú musieť na to, aby sa do krajiny dostali nielen ukázať na hraniciach pas. Podľa údajov britských médii, budú musieť ľudia pred tým ako sa dostanú do krajiny prejsť cez “bezpečnostnú kontrolu”, a tiež “kontrolu trestnej minulosti”. Avšak vydanie uvádza, že nový systém kontrol nebude aplikovaný na návštevníkov z krajín “s nízkou úrovňou rizika”.

Pre rovnaké opatrenia sa pripravuje aj Európska únia, a podľa dostupných správ, v EÚ môžu schváliť ustanovenie, podľa ktorého budú musieť majitelia britských pasov pred cestou do jednej z krajín EÚ, vyplniť elektronický formulár a zaplatiť sedem eur na získanie práva na cestovanie počas troch rokov. Tento systém funguje niekoľko rokov v USA pre občanov tých krajín, ktoré nepotrebujú turistické víza.

Nové imigračné pravidlá vstúpia do platnosti od januára 2021 roku, po skončení prechodného obdobia po tom, ako Spojené kráľovstvo opustí EÚ.

Redakcia spravodajstvá PRESS.TV -Zdroj: NIESOMDOMA.EU  https://niesomdoma.eu/