J&T Real Estate získala územné rozhodnutie na dobudovanie projektu Eurovea II. Budova s výškou 168 metrov by mala byť hotová v roku 2022.

Bratislava bude mať svoj prvý mrakodrap

Zdroj: J&T Real Estate
Bratislava sa momentálne rozvíja ohromným tempom a jednou z najvyťaženejších oblastí sú bezpochyby Nové Nivy. Celá ulica prechádza rekonštrukciou a vo výstavbe sú aktuálne napríklad Sky Park, Twin City Tower či Stanica Nivy aj s vežou. Z novovznikajúcej štvrte však chcú developeri vytiahnuť maximum. Tentokrát je reč o oblasti za dvojicou veží Panorama City, na ktorú má zálusk J&T Real Estate.
Na nábreží Dunaja, v úseku od Eurovea až po Most Apollo, má totiž vzniknúť obrovský nový priestor, aktuálne obrandovaný ako Eurovea City. Nič stále nie je stopercentne isté, no o všetkom už máme reálnejšiu predstavu. Prepojenie obchodného komplexu Eurovea peším mostom s petržalskou stranou, kde by potenciálne vyrástla nová administratívna štvrť spolu s mestským kúpaliskom Lido, zatiaľ nevyzerá reálne.
J&T Real Estate sa chce v prvom rade zamerať na rozširovanie už súčasnej Eurovey. Nábrežie s promenádou sa predĺži, pribudnú nové obchodné či kancelárske priestory. Keď sa Eurovea City úspešne napojí k projektom Tower 115 a Panorama City od nového developera, v hre bude podľa Trendu 1 470 bytov, 95-tisíc štvorcových metrov obchodných plôch, 285-tisíc štvorcových metrov kancelárií a kongresové centrum s plochou 8 500 štvorcových metrov. O návrhy verejných priestorov sa postará známa architektka z Barcelony Beth Salí.

Rozšírenie pozostáva z viacerých budov, tou najvýraznejšou je prvý slovenský mrakodrap vysoký 168 metrov. Nachádzať sa má až pri Moste Apollo, developer chce zachovať stúpajúcu panorámu mesta, kde centrum netvoria vysoké budovy. Súčasťou má byť aj električka, zatiaľ však k dispozícii nie sú ďalšie podrobnosti – ústiť však zrejme bude na Šafárikovo námestie. Väčšina vecí je stále nejasná, J&T Real Estate by však s výstavbou chceli začať na prelome rokov 2018 a 2019.

 

galeria

ZDROJ: sme.sketrend.sk
 Redakcia spravodajstva PRESS.TV-Zdroj:https://refresher.sk/