Mónica Vega z juhoamerickej Kolumbie si spočiatku myslela, že prechádza úplne bežným tehotenstvom bez komplikácií. Vyšetrenia nevykazovali žiadne známky ochorenia a všetko vyzeralo, že je v poriadku. V siedmom mesiaci však ultrazvuk odhalill, že v sebe nastávajúca mamička nosí nielen jednu, ale hneď dve pupočnej šnúry! Jedna ju spájala s dcérou, druhá dcéru spájala s parazitickým dvojčaťom.

Akonáhle si lekári tohto nezvyčajného javu všimli, vykonali ďalší rad špeciálnych vyšetrení a novorodeniatku menom Itzmara ešte v maternici diagnostikovali poruchu zvanú fetus-in-fetu, ktorá spôsobuje, že v sebe inak zdravé dieťa nosí zdeformované parazitické dvojča.

Kolumbijská matka tak musela urýchlene podstúpiť takzvaný cisársky rez. Po iba 24 hodinách od narodenia Itzmary absolvovala rovnaký zákrok ako jej matka i ona sama. Počas neho jej lekári z tela vyňali parazitického súrodenca. Ten nemal srdce ani mozog a keby v tele predčasne narodené dievčatka zostal, mohol by poškodiť jej orgány. Podľa informácií zahraničných médií sa dievčatku po operácii darí skvele.

Zdroj:https://precitaj.si