Španielski vojaci, ktorí pomáhajú v boji proti pandémii koronavírusu, uviedli, že starší pacienti v domovoch dôchodcov sú opustení bez hygienickej starostlivosti a v niektorých prípadoch aj mŕtvi vo svojich posteliach, informuje BBC.

Vojsko bolo povolané na pomoc pri dezinfekcii domovov dôchodcov v Španielsku, jednej z najviac postihnutých krajín Európy. Medzitým sa zimný štadión v Madride použije ako dočasná márnica pre obete Covid-19, informovali miestni úradníci.

V pondelok krajina zaznamenala najvyšší počet obetí koronavírusu – 462, čím sa celkový počet zvýšil na 2 182. Španielska ministerka obrany Margarita Roblesová pre súkromný televízny kanál Telecinco uviedla, že vláda bude „v spojitosti s domovmi dôchodcov prísnejšia, ako aj pri spôsobe zaobchádzania so staršími ľuďmi“.

„Armáda počas určitých návštev zistila, že niektorí starší ľudia sú úplne opustení, niekedy dokonca bez známok života vo svojich posteliach,“ dodala Roblesová. Ministerstvo obrany uviedlo, že personál opustil niektoré domovy dôchodcov po tom, ako v krajine vypukla epidémia vírusu Covid-19.

Viec sa dozviete TU-https://www.hlavnydennik.sk/2020/03/24/spanielska-armada-nachadza-v-domovoch-dochodcov-zanedbane-opustene-a-casto-aj-mrtve-tela-pacientov/?fbclid=IwAR1xFl89duJuAUxEU7JRyMD_35R_hP1TlPmnLalK-yNttrLxgRV325DgD_M

Zdroj:https://www.hlavnydennik.sk