Brazílske úrady už misionára plánujú nahlásiť prokuratúre.

V Brazílii dodnes žije hŕstka domorodých kmeňov, ktoré už tisícky rokov výrazne nezmenili svoj životný štýl a nemali s moderným svetom akýkoľvek kontakt. Do tejto kategórie patrí aj kmeň Hi-Merimã.

Stále o ňom nemáme takmer žiadne informácie a brazílska vláda sa v uplynulých rokoch snažila zabezpečiť, aby domorodci neboli nijak rušení a ohrození, lenže na vlastnú päsť prenikol na ich územie americký kresťanský misionár.

 

Američan prenikol k izolovanému kmeňu, ktorý bol tisícky rokov nedotknutý, a vystavil ho chorobám a smrtizdroj: FUNAI

Steve Campbell žije už niekoľko rokov v susednom kmeni, ktorý sa začal dnešnému svetu prispôsobovať, keďže misionár jeho členov učil aj to, ako využívať GPS. Práve vzdelávanie označil za dôvod, prečo minulý mesiac prenikol na výsostné územie kmeňa Hi-Merimã. Brazílske úrady zaznamenali, že Campbell sa pokúsil preskúmať miesto, kde mal kmeň v nedávnej dobe svoj kemp, ale tesne pred jeho príchodom sa domorodci presunuli.

Campbell si zrejme neuvedomil, že už len svojou prítomnosťou na území kmeňa zrejme domorodcov potenciálne vystavil chorobám, ktoré síce my vnímame ako bežné, ale členov kmeňa by bez váhania zabili, pretože si nemali ako vypestovať imunitu.

Ba čo viac, úrady sa obávajú, že nepovolená návšteva spustí rovno sériu úmrtí nič netušiacich domorodcov, a tak si misionár poriadne zavaril. Nielenže mu nikto nedal povolenie na to, aby žil v susednom kmeni, ale ešte aj ohrozil tisícky rokov nedotknutý kmeň kvôli vlastnej zvedavosti a hlúposti. Úrady budú teraz monitorovať, či v kmeni neprepukne pandémia.

 

Redakcia spravodajstva PRESS.TV Zdroj:https://refresher.sk/