Situácia v Iraku je napätá potom, čo minulý týždeň v piatok Američania zabili v Bagdade kľúčového iránskeho generála Kásema Solejmáního.

Tri rakety dopadli do ostro stráženej zelenej zóny v Bagdade
Zdroj: TASR/Khalid Mohammed

Tri rakety dnes večer dopadli do ostro stráženej zelenej zóny v Bagdade, v ktorej sa nachádzajú vládne budovy a diplomatické misie vrátane veľvyslanectva Spojených štátov.

Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na policajné zdroje. Kto za útokom stojí, nie je v tejto chvíli jasné. V oblasti boli podľa miestnych médií počuť silné explózie.

Situácia v Iraku je napätá potom, čo minulý týždeň v piatok Američania zabili u Bagdade kľúčového iránskeho generála Kásema Solejmáního a ďalšie osoby, vrátane člena vedenia vplyvných irackých milícií Abú Mahdiho Muhandisa. Irán sľuboval tvrdú odplatu.

V noci na dnes potom vypálil niekoľko rakiet na základňu Ajn al-Asad ležiacu asi 200 kilometrov západne od Bagdadu a na základňu v Irbile na severe krajiny, kde pôsobili doteraz najmä americkí vojaci. Útoky sa podľa amerického prezidenta Donalda Trumpa obišli bez strát na životoch.

Správu aktualizujeme. 

Zdroj:https://hnonline.sk/ Foto zdroj: http://Google.com archív