Ebony netušila, že je tehotná.

Ebony Stevens vôbec netušila, že čaká bábätko.

Ebony Stevens vôbec netušila, že čaká bábätko.Foto: Profimedia.sk

Britská tínedžerka si išla ľahnúť s bolesťou hlavy, potom upadla do bezvedomia. Keď sa o štyri dni neskôr prebudila, ležala v nemocnici a lekári jej priniesli ukázať jej novorodenca. Vysokoškoláčka pritom ani netušila, že je tehotná.

Ebony Stevensová sa necítila dobre a bolela ju hlava, preto si išla skôr ľahnúť. Namiesto pokojného spánku ale utrpela niekoľko záchvatov a upadla do bezvedomia, preto ju matka odviezla do nemocnice. Až tam lekári zistili, že 18-ročné dievčina čaká bábätko. Píše o tom portál Daily Mirror.

Séria vyšetrení ukázala, že Ebony má závažné tehotenské ochorenie tzv. preeklampsiu, ktorá v tehotenstve spôsobuje záchvaty. Jedinou liečbou je čo najrýchlejší pôrod, s ktorým Ebonyina matka súhlasila. Dievčinu uviedli lekári pre istotu do umelej kómy a vykonali cisársky rez. Dievčatko vážilo takmer tri a pol kila, bolo zdravé.
Elodie aj jej mamičke sa dobre darí.

Elodie aj jej mamičke sa dobre darí.Foto: Profimedia.sk

Keď sa Ebony o štyri dni neskôr prebrala z kómy, utrpela obrovský šok. Vôbec totiž netušila, že čaká bábätko. Nemala tehotenské bruško ani iné príznaky vrátane rannej nevoľnosti. “Ani som nevedela, či deti chcem, alebo aspoň nie ďalších desať rokov,” vyhlásila Ebony.

“Stretnutie s mojím dieťaťom bolo tak surreálne. Bála som sa, že sa s dcérou nezblížim, pretože som nemala žiadny čas sa na ňu pripraviť, ale myslím, že je úžasná. Je to úplný zázrak. Nevymenila by som ju za nič na svete,” uviedla Ebony s tým, že dcéru pomenovala Elodie.

Dievčatko sa narodilo na začiatku decembra a stále sa darí dobre jej aj jej matke. Lekári Ebony diagnostikovali tiež chorobu zvanú ako uterus didelphys, čo znamená, že má dve maternice. Porucha postihuje asi jednu z troch tisícok žien a spravidla vedie k zníženej šanci otehotnieť.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV  Zdroj:http://www.tvnoviny.sk/