Pre Slovákov je kronavírus vážna téma zatiaľ čo Anglicko to berie ešte stále na ľahkú váhu. Pani Gabriela Čonková pôvodom z Prešova zomrela včera 25.3.20220 v Anglicku v meste Chatham na koronavírus.

Podľa slov jej sestry Márii Tulejovej Feriovej, ktorá sa vyjadrila pre redakciu spravodajstva PRESS.TV, teraz už nebohá Gabriela mala svoju dlhodobú chorobu, trpela astmatickou diagnózou tak tiež mala väčšinou vysoký krvný tlak a vysoký cholesterol.

“V nedeľu jej prišlo veľmi zlé a mala vysoké teploty, preto sme jej zavolali rýchlu záchrannú zdravotnú službu, tí ju previezli do tamojšej nemocnice následne ju uviedli do umelého spánku a pripli na umelé dýchanie, čakali sme 72 hodín na výsledky testov neskôr nám lekár oznámil, že môžeme byť  pokojní nakoľko neide o pandemickú nákazu koronavírusu. 

Lekári preto rodine povolili aj vstup do jej nemocničnej izby. Neskôr nám volali z nemocnice, že jej zdravotný stav je stabilizovaný a je na tom dobre, keď sa o dva dni jej syn pýtal po telefóne ako sa má jeho matka tak mu lekár odpovedal, že pacientka ma kronavírus, na jeho otázku prečo im to nepovedali skôr sa lekár rozčúlil a povedal, že im už neposkytne žiadne informácie o zdravotnom stave jeho matky.”

Pokračovala jej sestra Mária v rozhovore pre PRESS.TV. Či sa blízka rodina mohla nakaziť od nebohej  Gabriely ukážu v najbližších dňoch  až výsledky testov na koronavírus.

Včera vo veku 51 rokov pani Gabriela v Anglickej nemocnici zomrela, patrila do kresťanskej cirkvi “Aleluja” podľa našich  zistení všetci  veriaci čo s ňou prišli do fyzického kontaktu sú v domácej karanténe.

Redakcia spravodajstvá PRESS.TV- Erik Hilár Lakatošovie.