Hlavná hviezda dňa? Aj tak by sa to dalo povedať. Svadba je totiž jedna z mála príležitostí, kedy odev ženy udáva krok, ktorému by sa mal muž svojim zovňajškom prispôsobiť. Či sa jedná o malú alebo veľkú svadbu, šaty nevesty bývajú zväčša honosné, dlhé a romanticky pôsobiace. Farba je tradičná biela, môže byť ale aj krémová či bledo ružová. Vo výbave nevesty na svadobný deň, respektíve večer, by nemali chýbať ani pohodlnejšie šaty či kostým, do ktorých sa bude môcť preobliecť po slávnostnej časti dňa.

Zabudnite na ľudový kroj, ten už dávno nie je IN, ak ste sa predsa preňho rozhodli mali,by ste zvážiť či zodpovedá vášmu kraju. Kroj je totiž symbolom národnostnej kultúry a preto je dôležité aby zodpovedal práve tej vašej. “Nenadarmo sa hovorí iný kraj iný mrav.”

Ak sa priznávate k Rómskemu etniku,vtedy by ste mali zvážiť, či by nebolo lepšie sa zaodieť do toho vášho kroja.

Od nepamäti sa rómovia odievali do svojho kroja,ktorý symbolizuje rómsku pestrosť, originalitu, radosť, temperament. Preto by ste si mali obliecť počas redového tanca práve rómsky kroj s ktorým absolútne nič nepokazíte

Naopak ak máte v pláne pripraviť honosnejšiu svadbu potom,by ste sa mali odieť počas redového tanca do červených svadobných šiat ktoré nie sú lacnou záležitosťou.

Naša nevesta Michaela z Ostravy mala nádherný svadobný skvost a to sú červené svadobné šaty do ktorých sa prezlieka počas redového tanca.

Pozrite si tiež celý redový tanec

Redakcia spravodajstva https://www.presstv.sk