O talentovanom Kristiánovi sme vedeli, že mu zomrela mamička. No život mu uštedril oveľa viac rán. Jeho brat má ťažkú detskú mozgovú obrnu. Nechodí, nerozpráva iba leží. Otec je onkologický pacient, našli mu nádor na hrubom čreve. Žijú v skromných podmienkach, nemajú teplú vodu a všetky peniaze zhltne starostlivosť o ťažko chorého brata. V tejto súvislosti sa opäť naskytla otázka. Prečo si páni poslanci zvýšili platy??? Podľa nich sa občania majú asi naozaj dobre…

Srdcervúci príbeh Kristiána z Talentu: Smrť matky nebola jediná tvrdá rana osudu, koncert nad jej hrobom

Jeho život je však plný tvrdých úderov od osudu. Pred niekoľkými rokmi prišiel o milovanú mamičku, ktorá podľahla zákernej chorobe. Neprejde deň, aby na ňu statočný chlapec nemyslel a pravidelne jej chodí zahrať láskyplné pesničky k hrobu na miestny cintorín. Strata najbližšej osoby však nie je jediný ťažký údel, s ktorým sa musí chlapec s obrovským srdcom popasovať… Mamička sa o malého deviataka Kristiána starala, ako najlepšie vedela. Pred piatimi rokmi však odišla na druhý svet, keď dostala infekciu hrubého čreva.

Odvtedy dohliada na svojho milovaného synčeka zhora. Talentovaný chlapec pravidelne navštevuje jej hrob. „Bola to najlepšia mamička, akú si dokážete predstaviť. Keď od nás odišla, prestal som hrávať i spievať.Nemal som na to dostatok sily. Prevládal vo mne veľký smútok. Postupne som však prišiel na to, že mamička by chcela, aby som sa venoval tomu, čo ma baví. Takže som sa k hudbe vrátil. Teraz chodievam za ňou pomodliť sa k hrobu, porozprávať aj zahrať, aby videla, čo dokážem,” povedal Novému Času Kristián, kým zapaľoval sviečku na miestnom cintoríne, kde leží nielen jeho mamka, ale aj jeho traja súrodenci, ktorí sú už tiež v nebi – Patrik († 3 mesiace), Andrejka († 6) Igor (†10).

O Kristiána sa teraz vzorne stará jeho otec Igor, a to napriek tomu, že ani k nemu nebol osud veľmi milosrdný a trpí vážnou onkologickou chorobou. „Kristián bol odmalička výnimočný. Už keď mal rok a počul hudbu, liezol po štyroch za hudobnými nástrojmi, ktoré sme mali porozkladané. Spievať začal, keď mal tri roky,“ hrdo vraví Kristiánov otec.

Syn je veľkou

Syn je veľkou oporou aj vážne chorému otcovi.

Zdroj: nový čas – V siedmom nebi