Vladimír Michalčík si v ostravskej väznici odsedel 7 ročný trest. Dnes je však inšpiráciou pre mnohých ľudí. Z ničoho totiž vybudoval kozmetické impérium. Tento rok by mal dosiahnuť obrat viac ako 2 milióny 300 tisíc eur. 

Vladimír Michalčík vyrástol na sídlisku Bílina v Tepliciach, ktoré sa neskôr stalo rómskym getom. Úspešný podnikateľ sa netají tým, že je bývalým väzňom. Aj priek tomu sa dokázal začleniť do spoločnosti a dnes patrí k najinšpiratívnejším Rómom v Česku.

Firma Gitano cosmetics predáva svoje výrobky po celej strednej Európe. Ingrediencie do svojich parfumov si Vladimír  vyberá osobne, na francúzskych burzách.

Michalčíkova firma vlani predala kozmetiku za takmer milión eur. Tento rok by preto obrat Gitano Cosmetics mal presiahnuť viac ako dva milióny 300 tisíc eur.

Vladimír Michalčík myslí aj na ostatných Rómov, aj preto dal šancu mnohým uplatniť sa v jeho firme.

Michalčíkovci zrejme majú úspech v krvi. Darí sa aj Vladimírovmu mladšiemu bratovi Romani. Ten zase vybudoval úspešnú módnu značku. Roman sa okrem biznisu venuje aj filmu a reklame.

Pozrite si reportáž Gerharda Hadiho TU-http://www.gipsytv.eu/gipsy-television/spravy/slovensko/video-byvaly-vazen-v-cesku-vybudoval-milionovu-firmu..html?page_id=4734&fbclid=IwAR1ayEf-hySBR-HCH7NCf02oMCZWH8SB5k2OZmauffl77kS76sySZfhk3ng

Redakcia spravodajstva PRESS.TVZdroj:http://www.gipsytv.eu/gipsy-television.html?page_id=286