Skupina Mezoforte zo Svidníka kedy si patrila medzi jedných z najúspešnejších rómskych skupín. Zhruba pred 17 rokmi sa celá kapela rozpadla, členovia kapely sa už na hudobnú scénu do dnešného nevrátili, okrem lídra kapely Mezoforte Mariana Šamka alias Maňo, ktorý na hudbu nezanevrel a hľadal všelijaké korky, aby skupinu opäť založil a napokon sa mu to podarilo.

Slovo dalo slovo a s ostatnými členmi založili novu kapelu pod názvom Gipsy Lexus, časť  členov z kapely pochádzajú z Giraltoviec ako je vidieť a počuť ich hlasy sú naozaj vycibrené.

Kapela včera 15.5.2020 nahrala v štúdiu JD svoju prvú pieseň pod názvom “Paž Aver” čo v pre klade znamená pri druhej. Pieseň po zverejnení na YouTube kanály nabrala rýchly obrat a hneď sa stala hitom, o čom svedčia aj komentáre pod videoklipom.

Podľa profesionálného hudobníka a speváka,  Jozefa Lovaša alias Gipsy Culyho majú chlapci vynikajúcu prognózu do budúcna, on sám  ich vidí ako perspektívnu kapelu.Vyjadril sa tak pre redakciu spravodajstva PRESS.TV

Redakcia spravodajstva PRESS.TV