Karel Gott sa narodil 14. júla 1939 v Plzni a zomrel 1. októbra 2019 v Prahe. Pôvodne túžil po kariére maliara, no tento sen sa mu rozplynul, keď sa neúspešne pokúšal o štúdium výtvarného umenia na Umeleckopriemyselnej škole.

Gott sa vyučil za elektromontéra a venoval sa svojej druhej záľube – hudbe. V 50. rokoch sa zúčastňoval rôznych speváckych súťaží. Neskôr dostal angažmán spievať v pražských tanečných kaviarňach.

Hudobnej kariére sa tak začal venovať ako poloprofesionál popri zamestnaní v ČKD. V roku 1960 zo zamestnania odišiel, prijali ho na pražské Štátne konzervatórium a spievať začal profesionálne. Okrem Československa vystupoval v tom čase aj v Poľsku a v ZSSR.

Jeho popularita sa veľmi rýchlo rozšírila z Československa do nemecky hovoriacich krajín. Karla Gotta však poznajú aj v USA či v Ázii.

Prvý singel vyšiel Karlovi Gottovi v roku 1962. Bol to duet Až nám bude dvakrát tolik, ktorý naspieval s džezovou speváčkou Vlastou Průchovou. V roku 1963 získal svoj prvý stály angažmán v divadle Semafor, kde naspieval svoj prvý hit Oči sněhem zaváté z dielne autorskej dvojice Jiří Šlitr a Jiří Suchý.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV Video zdroj:STV2