Vedcom sa po otvorení Ježišovho hrobu roztriasli kolená: Našli dôkaz o jeho pravosti!

Vedcom sa po otvorení Ježišovho hrobu roztriasli kolená: Našli dôkaz o jeho pravosti!

Jeruzalemská archeologička vyvracia mýty o Kristovom živote: Holá pravda o Ježišovi!

Archeologička spochybnila viacero skutočností o živote Ježiša Krista.

Odhalenie, aké tu ešte nebolo! Britskí televízni diváci majú možnosť pozrieť si televízny dokument, ktorý búra niektoré mýty o živote Ježiša Krista. Tvorcovia tvrdia, že sa nenarodil v maštali a vôbec nebol stolár. Tak kde je pravda?

Galéria k článku (4fotografie)

Ježiš podľa archeologičky nebol stolár.
Archeologička spochybnila viacero faktov o Ježišovom živote.
Ježiš sa podľa archeologičky nenarodil v maštali.

Nový zákon píše o živote Ježiša pred jeho verejným účinkovaním len veľmi stroho. Dozvedáme sa o jeho veľmi dramatickom narodení v jaskynke alebo maštali v Betleheme, kde sa jeho rodičia na príkaz cisára museli ísť zapísať. Keďže pre nich nebolo miesto v žiadnom z hostincov, museli sa uchýliť na takéto „podradné“ miesto

Na inom mieste sa neskôr spomína, že po tom, ako unikli pred Herodesom, spolu s rodičmi Máriou a Jozefom žil v Nazarete a Ježiš, rovnako ako jeho otec, sa vyučil stolárskemu remeslu.

Nový televízny dokument Robert Powell: Skutočný Ježiš z Nazaretu, o ktorom informuje britský denník Daily Star, sa snaží rozoberať práve tieto menej známe pasáže z Kristovho života a začína celkom zhurta. Podľa jeho autorov sa totiž Ježiš nenarodil v maštali.

Ako sa vyjadrila archeologička Claire Pfann, ktorá pôsobí na jeruzalemskej University of The Holy Land, je zrejmé, že nešlo o stavbu, patriacu niektorému z betlehemských hostincov. Domnieva sa skôr, že patrila niektorému z Jozefových príbuzných. „To, čo sa v písme nazýva hostincom, tiež môže znamenať v preklade aj hosťovskú izbu,“ povedala. „Nebol to hotel, ani taverna ale skôr nejaká pivnica, kde sa skladovali veci. Zrejme tam kŕmili zvieratá,“ dodala. To, že malý Ježiško sa narodil v skromných podmienkach, však tento fakt nevyvracia.

Archeologička však tvrdí, že Písmo sa mýli v jednej veci ohľadom života Ježiša Krista – a to v jeho povolaní. Kým sa začal venovať svojmu verejnému účinkovaniu, pracoval ako stolár. Podľa Pfannovej to však je len veľmi málo pravdepodobné. „Vieme, že Ježiš a Jozef boli stavbári, ale nikdy sa nešpecifikoval materiál, ktorý používali. Ale ako vieme z archeologických nálezov vo Svätej zemi, drevo bolo v tom čase málo využívané. Základný materiál bol kameň a budovy sa vtedy stavali z kameňa, nie z dreva,“ dodáva archeologička.

Zdroj:https://www1.pluska.sk

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Finančná podpora PRESS.TV

IBAN:SK4502000000003851485856

BIC:SUBASKBX VÚB,a.s.,Mlynské nivy 1,

82990, Bratislava 25

 

<!– Bidvertiser2012689 –>