Lekári navrhovali, aby ju odpojili od prístrojov. Jej otec urobil správnu vec!

Lenka Horváthová z Prahy mala pred tromi rokmi vážnu dopravnú autonehodu, pri ktorej si ťažko poranila hlavu. Zranenia boli natoľko vážne, že mala poškodený mozog. Mladé dievča upadlo do kómy.

Vozidlo, ktoré riadila Lenkina mama dostalo šmyk. V aute sa nachádzali aj ďalšie dve osoby. Aj tie boli zranené, no napokon sa zotavili. Nehoda sa však stala osudnou pre Lenku. Lekári jej nedávali žiadne šance na prežitie. Rodine dokonca navrhli, aby súhlasili s odpojením od prístrojov, ktoré ju udržiavali pri živote.

S takýmto scenárom súhlasil jej starý otec, pretože dôveroval lekárom. No otec mladej dievčiny to rázne odmietol. A urobil dobre. Lenka sa totiž prebrala z umelého spánku, no ochrnula na ľavú časť tela.

Už tri roky každý deň doma absolvuje rôzne cvičenia  a musí chodiť na rehabilitácie k špecialistom. Rodina tvrdí, že mesačne preto minie približne 60 tisíc českých korún, čo je v prepočte viac ako 2300 eur.

 

Známe osobnosti sa preto spojili, aby mladej bojovníčke, ktorá pred nehodou bola prijatá na strednú školu, odbor medzinárodné a verejné vzťahy, vyspievali peniaze. Benefičný koncert sa uskutoční dnes 23.10. v Kongresovom centre v Prahe.

Redakcia spravodajstvá PRESS.TV-Zdroj http://: http://www.gipsytv.eu/gipsy-television.html?page_id=286

Video Zdroj: Richard Samko