Nie je na to zvyknutý! Keď moderátor večera podujatia XFN15 predstavoval Patrika “Rytmusa” Vrbovského (41) v modrom rohu, tak vypredaná O2 Aréna pískala. Naopak, pri mene Otakar “Marpo” Patřina (33) išla spadnúť. Kto vie, kedy sa naposledy stalo, aby vypredaná hala vypískala rapového kráľa zo Slovenska?

Celebritná bitka roka! Aj takto by sa dal nazvať boxerský zápas dvoch známych raperov Rytmusa a Marpa. O tom, že nešlo len o súboj dvoch tvárí šoubiznisu, ale duel skutočných bojovníkov, svedčí celkový priebeh podujatia, ktorý sledovalo neuveriteľných 17- tisíc divákov v aréne, ale aj športoví priaznivci po celom Česku a Slovensku.

“Ak by som nemal šancu vyhrať, tak by som do toho nešiel,” vyhlásil pred zápasom Vrbovský.  Marpo, ktorý ako jediný vypredal najväčšiu arénu strednej Európy ako umelec i športovec, kontroval v predzápasovom medajlóne: “Dám ho dole v piatom kole.”

Marpo nakoniec svoje predpovede predbehol takmer o tri kolá, keď v druhej runde využil svoje skúsenosti, ktorých má ako vicemajster Česka v thajskom boxe na rozdávanie. Rozhodca až trikrát počiítal slovenskú celebritu. Za normálnych pravidiel boxu, by už bol zápas dávno na konci. To by ale nemohol byť Rytmus jedným z promotérov organizácie XFN, ktorá celé podujatie zastrešovala. Možno aj toto ho nakoplo a zápas dokázal dobojovať do poslednej sekundy vypísaného šiesteho kola. Síce niečo potriafal, ale Marpo mu uštedril rán omnoho viac a rozhodcovia nemali inú možnosť len mu pripísať víťazstvo.

Rytmus svoju prvotinu medzi šestnástimi povrazmi poňal dôstojne a palec hore mu dávame, že napriek len trom rokom tréningu nebol len fackovacím panákom a jeho pravačka, ktorá mu mala vyhrať zápas, ukázala niekoľko svetlých náznakov, že Patrik má ešte na čom stavať.

Zdroj:https://sport24.pluska.sk/