Niektorí ľudia v sobotňajších neskorých večerných hodinách neveriacky krútili hlavou: vypadla totiž mladučká Monika Bagárová (24), ktorú pritom mnohý z  fanúšikov StarDance považovala za , ktorá môže celú súťaž kvôli pôvabu, ladnosti a nežnosti vyhrať. Veľký dav ľudí si myslí, že za to môže fakt, že divákom natvrdo prezradila, že je Rómka!

Monika medzi ľuďmi množstvo priaznivcov, sú aj takí, ktorí sledujú každý jej krok, poniektorí  možno doteraz ani nevedeli, že sa radí k rómskej komunite. V prvom kole StarDance ale Bagárová na otázku Marka Ebena, či je jej rodina rozľahlá, reagovala vtipom, že Cigánov je dosť. A práve to podľa niektorých jej priaznivcov rozhodlo o tom, že vypadla hneď v prvom vyraďovacím kole. A to napriek tomu, že nechodí na úrady žobrať o dávky, nekradne, naopak zarába a poctivo platia dane.

Myslím, že bola chyba sa zmieňovať o tom, že si Rómka, keďže žijeme v štáte plnom rasistov. Pre nich budeme stále len cigáni, aj keď veľa z nás je na tom oveľa lepšie ako oni. A to, že sa za to nehanbíš, je fajn, ale to je asi tak všetko, čo k tomu môžeš povedať. Choď si za svojím, držím palce, napísal Monike Petr K.

Zavinila si to sama?

Súhlasím. To bolo prvé, čo ma napadlo. Aj môj otec hneď, ako to minule povedala, povedal, že to spočítaný. Bohužiaľ je to tak, myslí si Janicqa. “Tiež si myslím, že je to tým. Ale ruku na srdce: My sme neprajníci. Keby každý Romák poslal SMS, tak Monča postúpila. A je to len súťaž a niekto musel byť prvý, krotí vášne Kumajka. O tom, že aj svoju úlohu rasizmus Čechov mohol zohrať, svedčí to, že niektorí ľudia v diskusiách o Monike píšu ako o tej cikánečce, ako by to na nej bolo to podstatné. A inde kvôli nenávistným rasistickým príspevkom diskusie k jej vypadnutiu radšej rovno vypli.

Vadila i krása

Dana ale za koncom Bagárovej vidí niečo iné. Monika nemala vypadnúť, ale je velmi krásna, a to nemajú ľudí radi. Olga Šípková tiež vypadla  velmi skoro. Ľudia fandia skôr málo pekným kopýtkom. Viac sa v nich spoznávajú, preto sú im sympatickejší, uviedla. Niektorí diváci zúria bez ohľadu na dôvod vyradenia. Pripadá mi to ako veľká nespravodlivosť. Vypadnúť mal Mišík. Vy ste bola krásna, tancovala ste nádherne, píše Tomáš. Jediný dôvod prečo som sa  pozeral na StarDance  ste bola vy a teraz ste vypadla.Teraz už na to nemá cenu pozerať, zverila sa Jana,  Niektorí si dokonca myslia ,že StarDance klesne sledovanosť kvôli Monike.

A čo vy: Tiež sa domnievate, že Česi poslali Moniku domov kvôli jej farbe pleti?

Redakcia spravodajstvá PRESS.TV-Zdroj Extra.cz