S talentovými súťažami sa akoby vrece roztrhalo po celom svete, pričom v zahraničí sa aj po odvysielaní množstva sérii tešia mimoriadnej priazni. Snáď najväčší boom však neustále zažíva šou Amerika má talent, ktorá svoju hviezdu hľadá už po štrnástykrát!

Šou Amerika má talent, na ktorej čele stojí prísny kat Simon Cowell, je plná nevšedných súťažiacich. V poslednej epizóde sa však svetu predstavil len 11-ročný Tyler Butler-Figueroa, ktorý si nezískal iba divákov v sále či pri televíznych obrazovkách, ale aj nekompromisnú porotu.

Žiovtom skúšaný chlapec sa pokorne postavil pred štvoricu známych osobností, pričom im povedal smutné slová o svojom osude. Ako 4-ročnému mu diagnostikovali leukémiu na základe ktorej si toho veľa vytrpel. Okrem pobytu v nemocnici sa musel popasovať i so šikanou, nakoľko deti sa tvárili, že jeho choroba je nákazlivá. Mladík sa však nevzdal a keď mal 7,5 roka, prihlásil sa na husle.

Potom, ako pred miliónmi divákov zahral skladbu “Stronger” od Kelly Clarkson, Simon neváhal a všetkým, ktorí ho šikanovali, poslal jasný odkaz. Tylera posunul zlatým bzučiakom priamo do finálových kôl, pričom chlapec zo Severnej Karolíny dojal svojim výkonom divákov po celom svete!

Zdroj:https://hitky.sk