11. ročník svetového rómskeho festivalu, ktorý v Bratislave odštartuje vo štvrtok otvoria veľkolepým koncertom! Hviezdy ako Ján Bendig, Monika Bagárová, Markéta Konvičková, Gitana a prvý rómsky boy band Roma Boyz otvoria 11. ročník Gypsy Festu. Všetci umelci vystúpia so živou kapelou. Repertoár budú tvoriť okrem ich hitov najmä tradičné rómske piesne. Koncert sa uskutoční na Námestí SNP v Bratislave o 20.00 hod.

Moderátorkou otváracieho koncertu bude populárna spíkerka telerozhlasu Katarína Brychtová, ktorá je tvárou Gypsy Festu už niekoľko rokov.

Organizátori lákajú aj na tradičné rómske jedlá.

Vychytená reštaurácia v historickom centre hlavného mesta, Café-Café Bratislava, bude od obeda mať vo svojom menu špeciálne Gypsy Fest menu. Podávať sa budú Gója a pašváre s vareným zemiakom v šupke.

Gypsy Fest od roku 2008 organizuje občianske združenie Roma Production. Na festivale doteraz vystúpilo 150 umelcov zo 17 krajín sveta. Napríklad z Indie, Argentíny, Brazílie či Ruska. O Festivale informovala aj televízia CNN.

Podujatie finančne podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín, Národná lotériová spoločnosť TIPOS a Bratislavský samosprávny kraj. Mediálnym partnerom Gypsy Festu je televízia TA3, rádio Expres, billboardová spoločnosť Euroawk, JCDecaux a Gipsy Television.