Na kreslenej mape mesta Martin chýba jedna ulica. Neviem, či zámerne, alebo omylom, ulica Bambusky je prekrytá „legendou“, akoby vôbec ani neexistovala.

Pre mnohých Martinčanov, ktorí nezablúdia za obchvat ku smetisku, je táto lokalita úplnou neznámou a nenaberú odvahu tam ísť.

Mnohí ani nevedia, že na Bambuskách funguje Komunitné centrum kde, okrem iných aktivít, každý piatok poobede chodia učitelia a žiaci Evanjelického gymnázia a v rámci školského sociálneho projektu. Nazvali ho It Don´t Matter if You´re Black or White, lebo jeho cieľom je búrať bariéry medzi majoritou a rómskou komunitou.

Pracovnici komunitného centra spolu trávia  čas s miestnymi deťmi pri spoločných hrách, športoch a tvorivých dielňach. Už tretí rok tak Komunitko vždy v piatok žije radosťou so spoločných stretnutí.

“Navyše, každý rok máme ako škola tradíciu variť predvianočnú kapustnicu na Divadelnom námestí, ktorej výťažok vždy putuje našim sociálnym partnerom.

Tento rok sme sa odhodlali na zmenu – je prirodzené, aby sme pokračovali v nadväzovaní osobných vzťahov s „Bambuskármi“ a preto sme sa varenie kapustnice rozhodli zrealizovať priamo pred Komunitným centrom.

Túto sobotu doobeda, 15.12., bude na Bambuskách prebiehať komunitný deň – veľké vianočné upratovanie s cieľom vyčistenia okolia a spoločných priestorov a samozrejme aj varenie kapustnice a detského punču rodičovským združením našej školy.” Povedal pre televíziu PRESS.TV Učiteľ evanjelickej  spojenej školy v Martine  Tomáš Gulan.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV