Košice

V sobotu 12.10.2019,sa v Košiciach v Jambe centre konal prvý ročník rómskeho jazzového festivalu,pod taktovkou občianskeho združenia” Davles ”

Ľudovít Beňák je prvým organizátorom ,ktorý na východnom slovensku propagoval rómsky jazz na ktorom vystúpili, umelci najvyššieho jazzového formátu z maďarská a nemecká,samozrejme nesmeli chýbať ani naše domáce popredné interpreti ako sú kapely: Finucci jazz band z Maďarska (Budapešť) ktorého členom je svetoznámy jazzovy gitarista Roland Balogh. Quartet Ondreja Krajňaka(SK) – virtuózny klavirista ,skladateľ a aranžér momentálne patrí medzi jazzovu špičku . Toni Snedberger Band – Nemecko Berlín

Diváci a účinkujúci si prišli na svoje vstupné bolo totiž zadarmo a v reštaurácii sa mohli všetci najesť a občerstviť dokonca nikoho to nestálo ani cent,personál podniku sa o svojich hosti milo postaral.

Ako uviedol hlavný organizátor celého podujatia Ľudovit Davles Beňák pre PRESS.TV už teraz sa teší,že aj na budúci rok bude môcť zorganizovať druhý ročník rómskeho jazzového festivalu.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV