Iba málo kto by z Rómskej komunity nepoznal 22 ročného speváka, Andriška z Pavloviec nad Uhom.  

Tento veľmi skromný chlapec v minulosti naspieval veľmi smutné a precitlivelé rómske  piesne, a to najmä pre svoju mamu o ktorú prišiel ešte ako dieťa  ” Je tomu už 17 rokov a nikdy som na ňu neprestal myslieť, bola svetlom môjho života, vždy keď spievam nejakú pieseň, časť z textov sú venované práve jej.” Tvrdí Andriško vlastným menom Andrej Cica, ktorý vyrastal  pri otcovi bez matky.

Z Pavloviec do Malých Tonkoviec  

Ako správny muzikant aj on sa na rómskych zábavách obzeral po krásnych ženách, až sa zamiloval do teraz už svojej  manželky, Márie z Malých Tonkoviec z okresu Dunajská Streda.

Majú spolu krásneho syna päť mesačného Andrejka, na ktorého je veľmi pyšný tak ako každý otec na svoje dieťa tak aj on si praje, aby raz išiel Andrejko v jeho šľapajach. Podľa slov Andriška v okolí Dunajskej Stredy Rómovia uznávajú štýl Pavlovskej hudby, čo ho veľmi prekvapilo nakoľko sú tam prevažne Rómovia zameraní na maďarskú hudbu.

“Za domovom sa mi cnie,ale v provoradé v mojom živote je moja nová rodina pre ktorú urobím všetko preto aby sme boli šťastní.”  Dodal spevák pre PRESS.TV

V mesiaci Január 2019, vydal spevák nový videoklip a pieseň od Michala  Tancoša “Užarav”

 

Redakcia spravodajstva PRESS.TV