Z roka na rok čím ďalej tým horšie!  

Vo Svidníku  práve v týchto dňoch prebiehajú Slávnostné dni kultúry Rusínov – Ukrajincov Slovenska.

Paradoxom však je,že počas otvorenia slávnostného ceremoniálu nikto nevidel primátorku mesta Svidník Marcelu Ivančovú,aj keď na metskej stránke https://www.facebook.com/svidnik.mestskastranka uvádza,že sa zúčastní na Slávnostiach kultúry Rusínov – Ukrajincov Slovenska. No zatiaľ bola iba na módnej prehliadke a výstave obrazov v ukrajinskom múzeu vo Svidníku.

“Všetko mŕtve” Zopár lacných stánkov, ktorí ponúkajú pečenú klobásu cigánsku pečienku, langoše a cukrovú vatu. Medzitým sa tu každoročne promenádujú ako,že dievčatá z makovice alebo z iných súborov,ale nikde nič všetko je iba AKO ŽE !

Redakcia spravodajstva PRESS.TV  bola priamo na mieste a preverovali sme situáciu. Zistili sme,že nikto z vedenia mestá Svidník sa bežným občanom nevenoval.  Pýtali sme sa prečo !?  Veď práve Primátorka mestá Svidník Marcela Ivančová sľubovala,že všetko bude inak pokiaľ ona bude primátorkou . Zatiaľ jej sľuby vychádzajú na zmar.

Na slávnostiach kultúry Rusínov – Ukrajincov Slovenska,bolo prázdne”hops  sorry ” bolo tam až jedno  auto PM-ječkárov

žiadný kultúrny program,iba sama verbež ,ktorá sa zhruba okolo 00:30 začala biť s tamojšími rómami .

Po príchode televízie PRESS.TV aj policajti ktorí stali na mieste,sa  zhruba po hodine začali hýbať, aby ich náhodou nezaznamenala naša kamera. Bohužiaľ zaznamenala my sme totiž všade.!

Berme to tak ,že si robili iba svoju prácu,ale akú zaujímavú aktivitu si v danú chvíľu vykonávala Marcela Ivančová ,ktorá si získala veľké percento volebných hlasov od tamojších rómov, ale aj nerómov  zostáva aj naďalej záhadou. Tá Marcela Ivančová,ktorá sľúbila Rómom ,že keď ju budú voliť !? Tak im postavy komunitné centrum aj s kaplnkou,ale SKUTEK UTEK  Dnes sa táto mladá dáma venuje cikloturistike a domu seniorov vo Svidníku prečo ?

Aj vďaka nej sa naše na Slávnostné dní  kultúry Rusínov – Ukrajincov Slovenska  prepadajú, sme zvedaví ako to celé dopadne už dnes 15.6.2019

Redakcia spravodajstva PRESS.TV

Viac z galérie nájdete TU  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2252650531541544&set=pcb.2252650818208182&type=3&theater

Redakcia spravodajstva