Pani Renáta Heráková nie je iba obyčajná žienka domáca, tak ako prevažne každá normálne emancipovaná žena tak aj ona pracuje a stará sa o domácnosť.

Všetci veľmi dobré poznáme ten predvianočný zhon, mimo zamestnania nás doma čaká kopec práce upratovanie, varenie a počas Vianoc hlavne pečenie koláčov a iných dobrôt. Podstatné však  je aby sme to všetko stihli do štedrého dňa. Ako sa zdá pani Renáta stým evidentné veľký problém nemá, stihla už napiecť 15 kíl chutných lineckých koláčov.

Najhoršie sú na tom ľudia, ktorí stratili počas toho to roka blízkych, alebo práve naopak musia sa vysporiadať s tým, že majú niekoho z rodiny v nemocničných zariadeniach.

To isté platí aj pre pani Renátu, 6. Decembra 2018 jej ochorela sestra na zápal pľúc a museli ju ihneď hospitalizovať. Jej zdravotný stav je natoľko vážny, že už niekoľko dní je v umelom spánku, tak ako sa na správnu milujúcu sestru patrí aj ona sa o ňu stará. Keď,že Renáta pracuje v Galante v nemocnici ako upratovačka, nemá problém chorú sestru navštevovať každý deň, aby zistila či sa jej zdravotný stav zlepšuje.

“Chcem aby mali všetko pripravené tak ako, keby bola moja sestra doma a preto som napiekla rovnaké množstvo koláčikov aj pre moju sestru a jej rodinu keď, že ona nebude doma na Vianoce. Nič má nebaví, lebo presne pred rokom som prišla o milovanú mamku a teraz toto, ale musím byť silná a uniesť to ťažké bremeno!”

Redakcia spravodajstva PRESS.TV-Erik Hilár Lakatošovie