Obžaloba na šiestich svedkov policajnej razie v osade v Moldave nad Bodvou prišla na Okresný súd Košice I v máji 2018. Teraz o jednej z nich sudca povedal, že je neopodstatnená.

Viac ako rok chodil pravidelne na košický okresný súd. Vybavoval si voľno a cestoval z Nemecka. Leonard Horváth si teraz môže vydýchnuť. Košický okresný sudca Ľuboš Vereš jeho trestné stíhanie zastavil.

Horváth je jedným zo šestice obžalovaných obyvateľov osady Budulovská v Moldave nad Bodvou. Vypovedali o tom, čo sa v júni 2013 stalo pri policajnej razii v ich osade. Vyšetrovanie policajnou inšpekciou sa skončilo s tým, že zásah bol v súlade so zákonom a z obetí sa stali obžalovaní – obyvateľov osady obvinili z klamstva – a Horváth bol medzi nimi. A to napriek tomu, že po razii skončila osada s vybitými oknami a desiatkou zbitých Rómov.

Sudca teraz, po takmer dvoch rokoch od podania obžaloby, povedal, že je neopodstatnená. Rozhodnutie nie je zatiaľ právoplatné. Do troch dní to môže napadnúť prokuratúra.

[ Aktivujte si večerný Newsfilter Denníka N so súhrnom najdôležitejších udalostí dňa. Odber si aktivujte jedným kliknutím. ]

Horvátha správa z košického súdu potešila. Po celý čas on aj ďalší obžalovaní opakovali, že sú nevinní. „Aspoň bude každý vedieť, že som nič zlé nespravil,“ vraví Horváth.

Viac sa dočítate TU-https://dennikn.sk/1785854/zlom-po-razii-v-moldave-sudca-zastavil-trestne-stihanie-jedneho-zo-sestice-obzalovanych-z-osady/?fbclid=IwAR2bJfVpBX8uUs5pxaIlsd6DjO0LdkJ9Ckwzmxha9q0BnQQhtCD2T4E_188

Zdroj:https://dennikn.sk/