Tak sa to „slušným“ podarilo! Frustrovaní z uplynulých dní, keď na ich „protimítingy“ proti stretnutiam priaznivcov ĽSNS prišli iba smiešne hŕstky ľudí, tentoraz konečne zabrali. Zorganizovali Rómov, rozdali im transparenty a spontánna akcia občanov proti mítingu ĽSNS dostala ten správny slušný rozmer

Ak na predošlých mítingoch ĽSNS bol hlas tých, ktorí prišli tieto mítingy prekaziť v jasnej menšine, v stredu v Sabinove to bolo inak. Hnutie Progresívne Slovensko zorganizovalo Rómov z okolitých dedín a na mítingu ĽSNS Kotlebovcov údajne prečíslili, čím sa nezabudli dôkladne pochváliť vo všetkých médiách.

Podobný hlučný pokus prekaziť míting ĽSNS sa konal aj vo štvrtok v Košiciach. Tam zase Rómov údajne zorganizovala strana Za ľudí. Ak si k tomu pridáme informácie z predošlých týždňov, že niektoré protimítingy mali byť zvolávané cez facebook SaS, potom sa zdá, že si to strany tzv. „demokratickej opozície“ rozdelili a postupujú koordinovane, ako jedna strana „Progresívne spolu za ľudí“.

To že sa tejto novej strane podarilo konečne zorganizovať Rómov je úžasné. Spôsoby protestu, keď Rómovia hlasnou hudbou dávajú „fašistom“ najavo, že netolerantných a agresívnych ľudí na Slovensku nechcú, možno nie sú štandardné, ale nečudo: Kotleba napríklad pred pár dňami na mítingu povedal takéto extrémistické výroky:

„My máme veľa aj cigánskych voličov. Pretože my hovoríme, že slušní cigáni sú úplne plnohodnotní členovia spoločnosti a najviac trpia kvôli tým ,osadníkom‘ a príživníkom. Na druhej strane sú príživníci a ,osadníci‘ aj medzi bielymi, a preto hovoríme úplne jasne: rovnaký meter pre všetkých, rovnaké pravidlá pre všetkých, bez rozdielu pôvodu, farby a neviem čoho všetkého. Zákon a pravidlá musia začať konečne platiť rovnako.“

Zdroj:https://www.presstv.sk

Zdroj:https://www.hlavnespravy.sk/