ZA VRAŽDOU HĽADAJ PENIAZE, MOC, ZÁVISŤ ALEBO LÁSKU

Informuje o tom Polícia Slovenskej republiky na svojom facebookovom portály. 

Na Spiši dnes od rána zasahovala národná kriminálna agentúra. Policajti zadržali jednu osobu a prehľadali viaceré priestory v Spišskej Novej Vsi a v obci Studenec v Levočskom okrese. Zaisťovacie úkony súvisia so 17 rokov starou vraždou. Vyšetrovateľ z nej práve obvinil dve osoby.

Pred 18 rokmi vládol podsvetiu v Spišskej Novej Vsi istý Emil Novotný. Žil najmä z výpalného, úžery a vymáhania. V pláne mal prevádzkovať aj budúcu diskotéku, ktorá by mu zarobila ďalšie peniaze.

Jeho postavenie v podsvetí mu mal závidieť Vladimír M. (57). Mal mať záujem prebrať nie len jeho biznis ale aj jeho priateľku. Jedinú cestu ako to dosiahnuť zrejme videl v odstránení silného konkurenta. Preto ho mal niekoľko dní sledovať, aby zistil jeho každodenný režim.

29. augusta 2001 mal čakať na svoju obeť na Jilemnického ulici v Spišskej Novej Vsi spolu so Slavomírom S. (44). Pár minút pred polnocou dorazil domov očakávaný Emil Novotný. Keď vystúpil zo svojho Mercedesu, mali k nemu pristúpiť Vladimír M. a Slavomír S. Z dvoch zbraní zaznelo päť výstrelov. Na zemi zostalo rozstrieľané telo Emila Novotného s ranami kalibru 7,65 mm. Keď doznela posledná rana, útočníci bežali k neďalekým garážam smerom do záhradkárskej oblasti, kde zmizli v tme.

Vyšetrovateľ oboch práve obvinil z vraždy, za ktorú im v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 12 až 15 rokov. Vyšetrovateľ už pracuje na podnete na väzobné stíhanie Vladimíra M. So Slavomírom S. je vyšetrovateľ v kontakte a budú s ním vykonané ďalšie procesné úkony.

Ilustračné foto

Fotka Polícia Slovenskej republiky.
Redakcia spravodajstva PRESS.TV Zdrojhttp://Polícia Slovenskej republiky facebook