Prečo západ a médiá, ale aj naša opozícia teraz tak mlčia , žiadne pochody? žiadne odvolanie veľvyslancov?  Tu sú jasne dôkazy o brutálnej vražde, oproti prípadu Skripal!! Mne jasne z toho vyplýva, že toto nieje také prozápadne, ktoré vyhovuje určitej sorte politikov, nerobiť divadlo okolo toho, ved je to obhajovanie zla a vrahov?! Dokedy bude iný meter na každého?! Hanba ako sa nechávate zapredať diablovi. Toto je politika ?!

Veľmi podivné ako sa dnes všetci správajú k tejto vražde. Včera prezident Turecka priniesol nové informácie ohľadom vraždy. Za všetkým má stáť Saudská kráľovská rodina.
Celý západný svet ich podporuje zbraňami, aby mohli zabíjať. Sú jasné dôkazy ktoré ich z toho usvedčujú že kráľovská rodina, dali príkaz na jeho vraždu.
Prečo sa všetko zrazu nerobí tak, ako keď Anglicko, teda Theresa May, vymysleli kauzu, otrávenie Skripala Rusmi ?!
Pretože To bolo Rusko!,
Američania, Angličania, Nemci, Francúzi, tí s nimi obchodujú, áno so zbraňami, pre Saudskú Arábiu a tým ich podporujú a oni zase teroristov. Už chápeme že aká je politika sveta?! Ktorú ovládajú západné mocnosti. Je čas aby sa konečne začali diať celosvetové politické zmeny.

“Priveďte mi hlavu psa” povedal muž ktorý nechal zabiť Khashoggiho cez Skype! 

Nechal vykonať zatknutie stoviek elit svojej krajiny. Zadržať libanonského premiéra. A podľa  spravodajských zdrojov aj nechal brutálne zabiť novinára Jamal Khashoggi na konzuláte  Saudskéj Arábie v Istanbule, tým, že zadal príkazy cez Skype.
Saud al-Qahtani, vrcholný poradca pre princa Saudskej koruny Mohammed bin Salman, je jedným z jadra osôb, kde sa Rijád pokúša zastaviť medzinárodný hnev za smrť Khashoggiho. V sobotu uviedli saudské štátne médiá, že kráľ Salman prepustil Qahtaniho a ďalších štyroch úradníkov za zabitie, ktoré vykonal tím 15 mužov.
Tak že chceli sa rýchlo zbaviť dôležitých osôb v tejto vražde , aby sa nepovedalo že v tom ide kráľovská rodina. Ale veľká smola pretože sú dôkazy ktoré tomu nasvedčujú. Podľa viacerých zdrojov s odkazmi na kráľovský súd, sa hovorí že to bude pre sudcov veľmi ťažké, dokazovať Qahtaniho ako vedúceho vraždy, bez účasti korunného princa
Mohameda.
Qahtani neodpovedal na otázky od agentúr Reuters. Jeho biografia na Twitteri sa v posledných dňoch zmenila z kráľovského poradcu, na predsedu Saudskej federácie pre kybernetickú bezpečnosť, programovanie , ktorú zastával predtým.
Táto epizóda nezvrhne Mohameda bin Salman, ale zasiahne jeho obraz , ktorý bude trvať dlho, kým bude opravený, ale? .” Kráľ ho chráni, “povedal jeden z zdrojov s väzbami na kráľovský dvor.  Princ Mohamed vraj nemal žiadnu vedomosť o operácii, ktorá viedla k smrti Khashoggiho, , povedal v sobotu saudský predstaviteľ.
Vzhľadom na to, že kríza za posledné tri týždne narástla, Saudská Arábia zmenila svoju melódiu na osud Khashoggiho, najskôr poprela jeho smrť, potom povedala, že zomrel počas bitky na konzuláte a teraz pripisuje smrť zaškrtením.
Starší saudský predstaviteľ pre agentúru Reuters uviedol, že vrahovia sa pokúsili zakryť to, čo sa stalo, tvrdiac, že pravda sa objavila až teraz. Turci odmietajú túto verziu príbehu a tvrdia, že majú zvukové záznamy o tom, čo sa stalo.
Myslíte si, že sa rozhodujem bez vedenia? Som zamestnanec a verný vykonávateľ rozkazov môjho pána, kráľa a môjho pána, verného korunného princa.
Kráľovstvo prežilo ostatné krízy v uplynulom roku, vrátane  krátkodobého únosu libanonského premiéra Saad al-Haririho  korunného kniežaťa v roku 2017. Hariri bol tiež verbálne ponižovaný a bitý, hovoria Západné diplomatické zdroje. Muž, ktorý viedol tento výsluch bol: Saud al-Qahtani.
Saudská Arábia jej minister zahraničia poprel že korunný princ Mohammed bin Salman bol spojený so zabíjaním novinára Jamal Khashoggi
Nemecko oznámilo, že zastaví predaj zbraní, zatiaľ čo Británia, Francúzsko a Nemecko vydali spoločné vyhlásenie, v ktorom žiada o “naliehavé … objasnenie toho, čo sa stalo 2. októbra.”
Prezident Donald Trump už medzi tým,  povedal, že je nešťastný so saudským vyšetrovaním, ale tiež že nechce ohroziť predaj zbraní v USA.
Druhý vysokopostavený saudský predstaviteľ povedal, že Qahtani bol zadržaný, ale aj prepustený vďaka kráľovským dekrétom, Saudský korunný princ Mohammed bin Salman ale  stále popiera všetky že by vedel o zabíjaní.
Pri usmrtení Khashoggi bol Qahtani prítomný, ako bol v iných kľúčových okamihoch. Tentokrát však jeho prítomnosť bola virtuálna.  Khashoggi, Saudský novinár so sídlom v USA, ktorý často kritizoval Saudskú Arábiu a jej vedenie, vstúpil do konzulátu v Istanbule približne o 13 hodine dňa 2. októbra a vyzdvihol si nejaké dokumenty, ktoré by mu umožnili uzavrieť manželstvo.  Turecké bezpečnostné zdroje hovoria, že ho vnútri konzulátu hneď zabavilo 15 saudských spravodajských agentov, ktorí niekoľko hodín pred tým prileteli.
Podľa jedného vysoko postaveného arabského zdroja s prístupom k spravodajstvu a odkazom na členov kráľovského súdu v Saudskej Arábii bol Qahtani pozvaný do miestnosti saudského konzulátu cez Skype.  Začal hádzať urážky v Khashoggi po telefóne. Podľa arabských a tureckých zdrojov Khashoggi odpovedal na urážky Qahtaniho s jeho vlastnými. Ale nebol tam žiadnym zápas.
Turecký spravodajský zdroj preniesol, že na jednom mieste Qahtani povedal svojim mužom, aby zlikvidovali Khashoggiho. “Prineste mi hlavu psa,” povedal turecký spravodajský zdroj.
 Arabský zdroj a turecký spravodajský zdroj uviedli, že hlas na Skype hovoru, je teraz v držbe tureckého prezidenta Tayyipa Erdogana. Zdroje hovoria, že ho odmieta uvoľniť  Američanom.
Erdogan v nedeľu povedal, že uverejní informácie o tureckom vyšetrovaní počas týždenného prejavu v utorok. Traja tureckí predstavitelia, ktorých dosiahla agentúra Reuters, odmietli vyjadriť sa pred týmto prejavom.  Vedúci saudský predstaviteľ, ktorý vydal oficiálnu verziu udalostí – že Khashoggi sa dostal do boja – povedal, že o Qahtanii sa nepočul cez Skype, ale že saudské vyšetrovanie pokračuje. 40-ročný Qahtani získal domácu povesť ako násilný vynutitel princových služieb a ako striktný nacionalista.
Na blogoch a na sociálnych médiách niektorí liberálni saudskí novinári a aktivisti nazvali Saudský Steve Bannon za jeho agresívnu manipuláciu s médiami a strategickými zážitkami
 Qahtani napísal  na Twitter do kráľovskej rodiny pod menom Dari, čo znamená predátora v arabčine. Niektorí z jeho oponentov v sociálnych médiách ho nazývajú Dalim, postavou arabského folklóru, ktorý sa zdvihol z toho, že je slušným služobníkom na oveľa väčších výškach.  Podľa svojej biografie na svojom Twitterovom účte, Qahtani študoval právo a stal sa hodnosťou kapitána v leteckej armáde v Saudskej Arábii. Po spustení blogu sa dostal do očí Khaleda al-Tuwaijriho, bývalého šéfa kráľovského dvora, ktorý ho najal na začiatku roka 2000, aby spustil elektronickú mediálnu armádu, ktorej úlohou je chrániť obraz Saudskej Arábie, podľa zdroja s väzbami na kráľovský súd.
Tuwaijri je v domácom väzení a nemožno ho kontaktovať. Saudská Arábia označuje Khashoggiho smrť za “chybu” a pripúšťa zakrytie  Qahtani sa dostal do popredia po zapadnutí na princa Mohammeda, ktorý bol súčasťou jeho otca Salmanovho dvora ako guvernéra Rijádu, potom korunovaný princ a konečne kráľ v roku 2015.  V rámci boja proti údajnému vplyvu Qatari na sociálne médiá Qahtani použil Twitter na útok na kritiku kráľovstva vo všeobecnosti a predovšetkým princa Mohameda. Taktiež riadil skupinu WhatsApp s miestnymi redaktormi novín a významnými novinármi, ktorí diktujú linku kráľovského súdu.
 Keď Rijád v júni 2017 viedol ekonomický bojkot proti Kataru, Qahtani zintenzívnil útoky na malý štát v Perzskom zálive. On-line vyzval Saudovcov, aby vďaka arabskému hashtagu “Čierny zoznam” poslali mená každého, kto prejavuje súcit s Katarom.  Vysoký arabský úradník a izraelské zdroje s väzbami na kráľovský súd uviedli, že Qahtani bol “zlým policajtom” minulého roka, keď bolo 200 osôb, vrátane saudských kniežat, ministrov a obchodných magnátov zadržaných a uväznených v Ritz Carlton v boji proti korupcii. Qahtani dohliadal na niektoré otázky, povedal arabský predstaviteľ.
 Únos predsedu vlády  Rozsah moci Qahtaniho možno najlepšie ilustruje únos libanonského premiéra Saada al-Haririho vlani, uviedli niektoré zo saudských a arabských diplomatických zdrojov Saudovia, boli rozčarovaní z neschopnosti sunitického moslima a saudského klienta Haririho, aby sa postavili k svojmu regionálnemu súperu Irán a hnutie Hizballáh, šiitské polovojenské hnutie, ktoré je v regióne teheránskou špičkou.
 Hariri patril k rovnakej koaličnej vláde viacerých strán ako Hizballáh.  Saudovia sa obzvlášť obávajú, že Hariri nedokázal poskytnúť najvyššiemu poradcovi iránskeho najvyššieho vodcu ajatolláha Aliho Chameneího, aby zastavil zasahovanie do Libanonu a Jemenu.
 Hariri tvrdil, že dodal Saudskú správu, ale informátor, ktorý položil Qahtani v kruhu Haririho, dal Saudistom zápisnicu zo stretnutia, ktoré ukázalo, že tak neurobil.  Saudia prilákali Haríriho do Rijádu na stretnutie s Mohamedom bin Salman.
DEMOKRACIA
Khashoggi chcel, aby sa Turecko stalo domovom pre demokratické projekty
Qahtani sa pokúsil ubezpečiť bývalého editora novín, že je stále dobre rešpektovaný a ponúkol novinárovi prácu konzultanta na kráľovskom dvore, povedali priatelia.
Khashoggi povedal, že hoci počas týchto rozhovorov našiel Qahtaniho jemný a zdvorilý, neveril mu, povedal jeden blízky priateľ pre agentúru Reuters. “Povedal mi neskôr Jamal,” myslí si, že sa vrátim, aby ma mohol vyhodiť do väzenia? “
Druhý vysokopostavený saudský úradník potvrdil, že Qahtani hovoril s Khashoggi o návrate domov. Podozrenie v Istanbule bolo iným spôsobom, ako ho dostať domov.
Koľko priniesol korunný princ o svojom dôveryhodnom pomocníkovi, aby uniesol Khashoggiho?
Jeden z 15, z tímu, ktorých identifikovali turecké a saudské úrady, pracoval pre bezpečnostné a spravodajské služby kráľovstva, armády, ministerstvá, kráľovského súdu, bezpečnosť a letectvo. Jeden z nich, generál Maher Mutreb, senior dôstojník spravodajskej služby, ktorý je súčasťou bezpečnostného tímu princa Mohameda, sa objavil na fotografiách s ním na oficiálnych návštevách tohto roka v Spojených štátoch a Európe.
Erdogan sľubuje, že odhalí všetko v prípade Saudskej Arábie
Vysoký arabský úradník a turecký spravodajský zdroj uviedli, že  ten čo zvdyhol telefón bol Mutreb, ktorý volal Qahtani, zatiaľ čo Khashoggi bol vypočúvaný.
Reuters sa pokúsila kontaktovať členov 15- mužov, ale ich telefóny boli buď vypnuté, do hlasovej schránky alebo už mimo prevádzku.
Saudský predstaviteľ povedal, že námestník generálneho tajomníka generála Ahmed al-Asiri dal dohromady 15-členný štáb zo spravodajských a bezpečnostných síl. Asiri bol jedným z piatich úradníkov prepustených v sobotu.
Ďalšou kľúčovou postavou bol Dr. Salah al-Tubaigy, súdny expert, ktorý sa špecializoval na autopsie pripojené k Saudskému ministerstvu vnútra. Jeho prítomnosť hovoria aj turecké zdroje, že tam bol na rozrezanie novinára – nieje ťažké vysvetliť z tejto operácii, aká je pravda, nie to čo  povedali saudskí predstavitelia, že cieľom bolo presvedčiť Khashoggi, aby sa vrátil domov.
Je ťažké si predstaviť, že korunný princ nemohol vedieť o takej jemnej operácii, hovoria saudské zdroje s väzbami na kráľovský dvor.
Saudský úradník, ktorý hovoril v sobotu, uviedol, že existujúci trvalý príkaz, poskytol povolenie “vyjednávať” s disidentmi, aby sa vrátili domov bez toho, aby vyžadovali schválenie, ale tím, ktorý sa týka Khashoggi, prekročil toto oprávnenie.
Ďalší saudský úradník, ktorý bol blízko vyšetrovania, uviedol, že Qahtani sa sám rozhodol zorganizovať únos Chašoggiho a že požiadal Asiriho o získanie tímu, ale ich plány sa pokazili.
Konečný akt Qahtaniho môže byť slúžiť jeho šéfovi tým, že prevzal zodpovednosť za krízu, ktorá zasiahla Saudskú Arábiu od vraždy Khashoggiho. Saudský kráľ prepustil Qahtaniho a nariadil reštrukturalizáciu agentúry pre všeobecnú spravodajskú službu.
Aby to viedol, pomenoval princa Mohameda.
 Tak ze chápeme? Ja si osobne myslím  že západ napomáha a podporuje Saudskú Arábiu v tomto škandalóznom vražednom akte. Pretože tam sú veľké financie a zbrane, aj pre teroristov na blízkom východe..
Politická reportérka PRESS.TV: Jana Nova