Lekári mu nedávali príliš veľkú šancu na prežite 

Minulý týždeň 18 ročný Samuel Tolvaj,syn  Rómskeho pastora mal vážnu dopravnú nehodu spolu aj s ďalšími pasažiermi ktorí sedeli v aute značky BMW.  Samuel si to zo všetkých odniesol najviac, jeho zranenia boli tak vážne,že lekári mu nedávali skoro žiadnu šancu na prežitie. Podľa slov Samuelovho brata  Michala Tolvaja,ktorý sa vyjadril  pre  redakciu spravodajstva PRESS.TV, bol Samuel 30 minút bez akýchkoľvek známok života.

 Michal Tolvaj: “Nášho otca poznajú veriaci, ale aj ostatní  ľudia veľmi  dobre na východnom Slovensku, predtým bol   slávny, muzikant a teraz ho všetci poznajú ako pastora ktorý slúži ľudom . Môj brat bol  neuveriteľných 30 minút mŕtvy,lekári ho dvakrát oživovali,ale nestrácali sme vieru a nádej v Boha,všetci sme verili ,že sa Samuel vylieči a vďaka bohu sa včera prebral z umelého spánku v ktorom bol presne 3 dni. Teraz je celkom v dobrej kondícii a v dobrom stave samozrejme okamžite chcel isť domov. Áno cítili sme tu podporu keď sa všetci modlili, toto my potrebujeme náš Rómsky národ, isť k Bohu pokoriť sa,prijať Jeho milosť a zjednotiť sa, iba v tedy budeme silný národ.”

Dvaja spolujazdci sa pri nehode ťažko zranili, vodiča obvinili

Mladý muž havaroval na BMW pri obci Palín.

PALÍN. V katastri obce Palín v okrese Michalovce sa v sobotu popoludní stala dopravná nehoda.

O okolnostiach informovala Jana Mésarová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach.

Mladík nezvládol predchádzanie

Podľa polície viedol 22-ročný Sobrančan osobné auto BMW z obce Palín smerom na Pavlovce nad Uhom.

V pravotočivej zákrute chcel predbehnúť pred ním idúce auto.

„Pri zaraďovaní sa pred predchádzané vozidlo ho zachytil zadnou časťou. Dostal šmyk, zišiel z cesty a narazil do stromu. Potom zachytil ďalší strom, pričom auto vyhodilo na cestu, kde ostalo stáť,“ opísala Mésarová priebeh nehody.

Ťažko zranení spolujazdci

Podľa lekárskej správy utrpeli dvaja spolujazdci ťažké zranenia, vodič ľahké.

„U vodiča bola vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. Na vozidle vznikla škoda približne 600 eur. Vodičovi na mieste zadržali vodičský preukaz,“ povedala Mésarová.

Mladý Sobrančan je obvinený z trestného činu ublíženia na zdraví a momentálne je stíhaný na slobode. Ak sa mu vina preukáže, hrozí mu až päťročné väzenie.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV-Zdroj časť textu:https://korzar.sme.sk  PRESS.TV -foto zdroj Michal Tolvaj Facebook