Meno Duško Goga († 38) je určite mnohým z vás veľmi dobre známe. Veselý chlapec, ktorý bol však mentálne zaostalý, roky zabával ľudí na celom Slovensku vďaka vtipným videám, ktoré s ním ľudia natáčali.

 

Objavili sa na YouTube či sociálnych sieťach a stal sa hviezdou internetu. Chlapec na nich často spieval, tancoval a spravil takmer všetko, o čo ho ľudia poprosili, len aby zvýšili sledovanosť vtipných videí. No pred 4 rokmi odišiel do cudziny a rodina s ním nemala žiadny kontakt.

Šokujúca reportáž sa objavila v januári tohto roka v Televíznych novinách na Markíze a reportáž pripravil Ján Tribula.

Ten zúfalú matku osobne navštívil. Svojho syna v tom čase nevidela už štyri roky.

Hoci bol zbavený svojprávnosti, tým, že to bol veľký zabávač, ho niekto nahovoril, aby sa zbalil a odišiel za zárobkom do cudziny.

No rodičom, ktorí žijú v Batizovciach, sa vôbec nehlásil. Zalarmovali vtedy políciu aj právnikov, ale o synovi, ktorý vystupoval v baroch a na diskotékach, nemali žiadne správy. ,,Áno, bojím sa, veď som jeho mama. Už sú to štyri roky, čo som syna nevidela,”

Povedala vtedy v markizáckej reportáži zronená matka, ktorá už vtedy, keď odchádzal, mala veľké obavy. Doma sa totiž spoliehal vyslovene na jej pomoc. ,,On je postihnutý, tak jak sa on môže postarať sám o seba?” zúfala pred kamerami.

kamerami.

Dušan Goga je nezvestný už štyri roky.
Dušan Goga je nezvestný už štyri roky.
Zdroj: TV Markíza, internet

Na internete je množstvo videí, ako si Dušana ľudia nakrúcajú a tieto videá majú státisíce videní. Chlapi, ktorí ho so sebou do cudziny vzali, s rodinou nekomunikovali a nedalo sa im ani dovolať.

Obavy už mal aj starosta Batizoviec Gabriel Bodnár. ,,Bola som aj v Holandsku, vzala som si tlmočníka a išla som na miesto, kde býval. A susedia mi povedali, že štyri mesiace tam už nebýva. A čo som mala robiť? Kde som ho mala v Amsterdame hľadať?” pokračovala vtedy zúfala matka.

 

Zronená matka syna márne hľadá.
Zronená matka syna márne hľadá.
Zdroj: TV Markíza, internet

Ako sa objavilo v reportáži, policajti ho hľadali už pred troma rokmi. Dostali totiž podnet, že mohlo ísť o obchodovanie s ľuďmi. Keď ho však vtedy ešte na Slovensku vypočuli, mentálne zaostalý chlap im povedal, že rád tancuje a spieva, a tak prípad aj uzavreli. ,,Súčasne po tomto mužovi nepátrame, keďže nikto nebol nahlásiť jeho nezvestnosť,”povedal v januári pre Markízu prešovský policajný hovorca Daniel Džobanik. Rodina mala ale podozrenie, že niekto na ich chorom synovi v Holandsku zarába a oslovili už aj právnika. 

Ten sa však k prípadu nevyjadril.  Odborníčka na trestné právo Lucia Kurilovská sa však vyjadrila, že osud tohto veselého chlapca tam zrejme vôbec nebol veselý. ,,Tak sa zdá, že by mohlo ísť aj o tresné činy obchodovania s ľuďmi a únos,” povedala v reportáži.

A teraz je už jasné, že obavy blízkych boli na mieste. Jeho kamarát Matúš na Facebooku zverejnil smutnú správu o smrti Duška. Zabávač Dušan údajne zomrel v Holandsku vo veku 38 rokov. „Duško, stále ostaneš v mojom srdci,“píše zronený Matúš.

Po internete však začali kolovať správy, že ide o hoax a Duško žije. Na pravú mieru to však uviedol obyvateľ Batizoviec, ktorý Dušana osobne poznal. ,,Zomreli obaja v jeden týždeň, aj otec aj syn, som z jeho dediny, poznali sme sa roky a na obecný úrad prišli jeho papiere o úmrtí, takže tak,” napísal na internet pán Matúš.

Zdroj:https://www1.pluska.sk