Orangutanka Pony bola od svojej mami odlúčená v útlom veku. Šesť rokov ju potom jej majiteľka holila, dávala jej make-up a parfumovala ju aby mohla vykonávať svoju prácu – obšťastňovať mužov.

Tí chodili do “verejného domu” a mohli si vybrať medzi ženami alebo Pony. Údajne si šokujúco veľa mužov vyberalo práve chudinku Pony. Za jej služby miestni robotníci platili dve libry, čo je v prepočte 2.20 €.

Keď ju záchranný tím prišiel vyslobodiť, majiteľka im ju odmietala vydať. Dokonca na nich miestni vytiahli zbrane a nožíky. Pony musel prísť nakoniec zachrániť 35 členný tím ozbrojených policajtov.

Keď vystrašenú Pony priniesli do záchranného centra.

Orangutanka Pony z Bornea žila šesť rokov zatvorená a pripútaná na reťazi. Miesta obyvateľka ju totiž využívala ako pracovnú silu – prostitútku.

Aktivistka Lone Droscher-Nielsen uviedla, že keď to videla, bola zhrozená. “Asi som bola naivná, keď som si myslela, že niečo takéto človek predsa nemôže urobiť,” uzavrela sklamane. Pony teraz žije v bornejskom centre Nyaru Menteng Rehabilitation Centre aj s niekoľkými ďalšími zachránenými orangutanmi.

Zo začiatku mala veľké problémy začleniť sa, pretože kvôli sexuálnemu zneužívaniu mala obrovskú psychickú traumu a bála sa mužov. Spočiatku ju tak chodili ošetrovať len ošetrovateľky ženy.

Neskôr sa však posmelila, a teraz má rada už všetkých a miluje spoločnosť. Napriek tomu, jej návrat do prírody nebude nikdy možný. Pony sa totiž nevyvinuli prirodzené inštinkty a tak by pobyt vo voľnej prírode mohol pre ňu skončiť fatálne.

Redakcia spravodajstvá PRESS.TV-Zdroj:Plus jeden deň