Polícia Slovenskej republiky informuje, na svojej facebookovej stránke,že vlastný otec predal svoju dcéru za peniaze.

Tomáš odovzdal svoju maloletú dcéru v roku 2017 v okrese Komárno ďalším obvineným osobám za účelom núteného sobáša. Sobáš sa uskutočnil medzi maloletou dcérou a maloletým chlapcom. Za sobáš dostal otec maloletej 3 000 eur. Maloletá sa musela presťahovať do spoločnej domácnosti a žiť spoločne s maloletým.

Maloletá musela v domácnosti obvinených pomáhať s upratovaním a so starostlivosťou o ďalšie maloleté deti žijúce s nimi v spoločnej domácnosti, pričom nemohla túto domácnosť opustiť, nakoľko keď sa chcela vrátiť domov, bolo jej v tom znemožnené bitkou, a s maloletým ,,manželom“ musela pod hrozbou násilia a bitky viesť riadny ,,manželský život“.

Vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP P PZ predložil návrh na podanie obžaloby trom občanom Slovenskej republiky za zločin Obchodovanie s ľuďmi. Za uvedený zločin po dokázaní viny hrozí trest odňatia slobody vo výške od 7 do 12 rokov.

Pre citlivosť prípadu a ochranu maloletých (pod 15 rokov) osôb nebudeme poskytovať žiadne ďalšie informácie. Uviedla Polícia Slovenskej republiky na svojej stránke.

Ilustračná foto

Fotka Polícia Slovenskej republiky.
Redakcia spravodajstva PRESS.TV  Zdroj: http://Polícia Slovenskej republiky facebook