14.13 – Zatiaľ štyri obete hlásia po výbuchu v dvanásťpodlažnej bytovke na Mukačevskej ulici v Prešove. Potvrdila to Alena Krčová z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby. Počet zranených nevedia zatiaľ určiť, pretože pribúdajú, dodala.

14.09 – “Teraz sa snažíme evakuovať ľudí, ktorí sú stále v bytovke. Spolu s ľuďmi z okolitých bytoviek sa zhromaždujú na ZŠ Mukačevská a Prostejovská. Zebezepčujeme poradenskú službu a zebepzečili sme aj ubytovanie v internátoch a penziónoch,” dodala primátorka.

14.03 Za posledné polstoročie je to najhoršia tragédia, ktorá postihla mesto Prešov. Žiaľ, sú aj obete na životoch a veľa zranených,” povedala na mieste primátorka mesta Andrea Turčanová.

14.02 – Výbuch plynu s následným požiarom zasiahol približne 4 – 5 poschodí na jednej strane bytovky. Hasiči sa momentálne snažia dostať na strechu k obyvateľom z druhej strany, informuje HaZZ. Skryť Vypnúť reklamu

14.02 – V jedálni priľahlej školy sa schádzajú ľudia zohriať. “Majú k dispozícii teplý čaj, priestory jedálne. Ak budú potrebné ďalšie miestnosti, sme k dispozícii, nebude problém,” povedala riaditeľka školy Zuzana Perželová.

14.00 Polícia ohradzuje čoraz väčší priestor okolo bytovky, za ktorý vytláča ľudí. Hasiči varovali, že môže dôjsť ku kolapsu a zrúteniu bytovky.

13.58 – Oficiálne je stále známa jedna obeť, ktorá sa pred zrakmi ľudí zrútila z deviateho poschodia a potvrdil ju aj HaZZ. Dá sa však predpokladať, že ich bude viac.

13.52 – Hasiči vytiahli osobu z bytovky. Polícia posúva dav ľudí čoraz dalej.

13.51 – Záchranné zložky začali píliť stromy v okolí, aby uvoľnili prístup.

13.49 – Viacerí svedkovia prirovnávajú situácu k tragédii newyorských Dvojičiek.

Zdroj:https://presov.korzar.sme.sk/