Marian Kotleba a jeho strana navštívili Važec, kde prišli riešiť podľa ich slov nebezpečné útoky Rómov a rozhodli sa navštíviť aj ďalšiu obec, kde traja mladíci napadli babičku. Na zhromaždení prišli aj samotní Rómovia a členovia progresívneho Slovenska.

V tejto obci napadli traja mladí osadníci nič netušiacu babičku, ktorú prekvapili na moste. Babička z tohto mostu nešťastne spadla podľa hovorkyne nemocnice jej stav je stabilizovaný a je mimo ohrozenia života.

Väčšina slušných Rómov tie to brutálne útoky zo strany ich občanov tvrdo odsúdili, na internete sa rozvírili búrlivé diskusie či už na margo z útoku na hasiča z Važca,alebo lúpežne prepadnutie troch tínedžerov v Richnave na staršiu ženu.

V oboch prípadoch zasahovala polícia a útočníci skončili za mrežami dokonca aj 14-ročný chlapec,ktorý bol hlavným aktérom napadnutia ženy v Richnave. Kotlebove výjazdy do Rómskych osád tvrdo odsúdil aj Andrej Kiska a Michal Truban z Progresívneho Slovenska.

Tak to si chcú získať voličov, ale načo to rieši Kotleba ? ved od toho sú orgány činne v trestnom konaní,keď brutálne zavraždili v Bratislave a k tomu ešte v centre mesta Filipínca Henryho Akordu tak tam sa nehrnuli Kotlebovci a dokonca Henryho Akordu zabil holohlavý fašista,ktorý ešte zato žiadal miernejší trest ! ” Napísal jeden z rozhorčených Rómov na facebooku.https://www.etrend.sk/ekonomika/v-bratislave-dokopali-filipinca-ktory-sa-zastal-dvoch-zien-utok-neprezil.html

Redakcia spravodajstva PRESS.TV

Video zdroj :Milan Mazurek facebook