Video:Tragédia v Bardejovskej časti poštárka.Päť deti zavalili betónové panely

Dnes zhruba okolo 11:00 hodine došlo v Bardejovskej časti Poštárka  k tragédií. Partia deti,vo veku od 6 do 11 rokov,si chceli privyrobiť na blížiaci sa Bardejovský jarmok a tak sa vybrali na železo,ktoré si následne chceli speňažiť vo zberných surovinách.

vybrali sa teda  s krompáčmi a s iným pracovným náradím na odľahlé miesto,kde začali kopať,po chvíli sa,ale na nich zrútili  dve panelové bočné steny,ktoré stáli v záhradkárskej oblasti. Jedenásťročný Dávid a jeho kamarát ostali nehybne ležať pod sutinami starých panelov.

Útly chlapci,ktorí stáli opodiaľ im nevedeli pomôcť a tak zbehli do metskej časti Poštárka,aby zalarmovali pomoc. Na miesto okamžite boli vyslané všetke záchranné zložky,

Vyjadrenie: Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Košice.

16.8.2019

Leteckí záchranári z Košíc leteli dnes dopoludnia do Bardejova, časti Poštárka, kde malo dôjsť k zavaleniu skupiny maloletých detí betónovým panelom. Záchranársky vrtuľník pristál na lúke neďaleko miesta nešťastia. Lekár si na mieste od zasahujúcej rýchlej lekárskej pomoci prevzal do svojej starostlivosti najťažšie zraneného, 10-ročného chlapca, ktorý utrpel vážne poranenia viacerých častí tela. Po doplnení liečby bol preložený na palubu vrtuľníka a v umelom spánku s polytraumou letecky transportovaný na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach.

S pozdravom

PhDr. Zuzana Hopjaková

Redakcia spravodajstva https://www.presstv.sk

 

Advertisements